Wycieczka integracyjna do Tomaszowa Mazowieckiego
Wpisany przez dyr Artur Abramowicz   
Środa, 28 Wrzesień 2016 05:43

w piątek 30 września jedziemy na wycieczkę całodniową.

wyjazd o 7:30 spod kościoła

zbiórka 7:15 przed kościołem

w programie:

 - zwiedzanie: śladem niebieskich źródeł

 - kręgielnia

- ognisko - UWAGA! prowiant we własnym zakresie. Proszę wziąc ze sobą jedzenie (kiełbaski, bułki, owoce, co lubicie)

powrót do Sulejówka ok. 18:00

 

  W RAZIE POTRZEBY PILNEGO KONTAKTU, PROSZĘ DZWONIĆ POD NUMER TEL. 511 903 284

 

 
25 Lat Edukacji Domowej w POLSCE, czyli zapraszamy:-)
Wpisany przez dyr Artur Abramowicz   
Niedziela, 18 Wrzesień 2016 19:10

Szanowni Państwo, chciałoby się zanucić dobrze znajomą melodię /,,40 lat minęło jak jeden dzień..."/, jednak jeszcze nie teraz. Mamy nadzieję, że dotrwamy tej chwili, kiedy rzeczywiście będziemy mogli celebrować 40-lecie wolności edukacji w Polsce, a decydenci z MEN raz na zawsze zaniechają forsowania i wprowadzania swoich, jakże dalekich od woli rodziców i dobra dziecka, pomysłów i koncepcji edukacyjnych wygodnych li tylko dla siebie samych, samorządów i innych ,"profesjonalnych" pracowników oświaty.

Wierzymy, że ów dzień prędzej, czy później nadejdzie, kiedy ludzie zajmujący się oświatą w Polsce pojmą, że mają obowiązek służyć i działać w interesie nas rodziców, bo przecież nie oni - urzędnicy poniosą konsekwencje swoich błędnych decyzji lecz my rodzice oraz nasze dzieci.

Zechciejmy zatem spotkać się na warszawskich obchodach 25-lecia Edukacji Domowej w Polsce, w Moraczu ul. Żeromskiego 18, dn. 21 września 2016 (środa) o g. 17.00. Wykład okolicznościowy wygłosi pionier, praktyk i najwiekszy autorytet w dziedzinie edukacji domowej w Polsce, Prezes Instytutu Educatio Domestica - Pan Prof. UAM dr hab. Marek Budajczak. Prezentację "25 lat ED w Polsce" przedstawi Pan Łukasz Wojtacha- Wiceprezes Stowarzyszenia Edukacji w Rodzinie. W drugiej godzinie naszego spotkania zaplanowana została dyskusja panelowa, do której dołaczy Prezes Stowarzyszenie Edukacji w Rodzinie oraz Przewodniczący Grupy Roboczej prowadzącej rozmowy z MEN - Pan dr inż. Mariusz Dzieciątko. Tematem dyskusji będzie aktualny stan Edukacji Domowej w Polsce w świetle zapowiadanych zmian oświatowych.

Pozdrawiam serdecznie,

Artur Abramowicz

 

alt

 
plan lekcji 2016-2017
Wpisany przez dyr Artur Abramowicz   
Niedziela, 11 Wrzesień 2016 16:54

Plan lekcji aktualny na dzień 27.02.2017

 

 

 

Kosmetyczne zmiany planu lekcji od 1 grudnia 2016

 

 

poprzedni plan: 

 

 

 
1 Września 2016, godz. 17.00, ul. Żeromskiego 18, ... czyli zaczynamy :-)
Wpisany przez dyr Artur Abramowicz   
Wtorek, 23 Sierpień 2016 08:56

Koniec z nudą, wylegiwaniem się do południa w domowych pieleszach, bujaniem w obłokach i co najważniejsze - koniec z zakazem zaglądania do lektur i podręczników szkolnych!

Drodzy uczniowie i rodzice Moracza, służby pedagogiczne - prawdziwi komandosi edukacji tejże placówki oświatowej założonej zgodnie z 82 art. ustawy o systemie oświaty, posiadającej licencję i wszelkie uprawnienia  Mazowieckiego Kuratorium Oświaty, podobnie jak w latach ubiegłych, także i w kolejnym 2016  i 2017 roku wspólnej przygody edukacjnej, składają uroczyste przyrzeczenie, że - Damy Radę:-)

Zapraszmy zatem w czwartek, 1 września o g. 17.00 na uroczystą inaugurację roku szkolnego 2016/17 w Prywatnych Szkołach im. Zofii i Jędrzeja Moraczewskich w Sulejówku. Juhuu!

Na dobry początek nasz powitalny Back to School Song 

 

Więcej zdjęć...
 
Podręczniki na rok szkolny 2016/2017
Wpisany przez dyr Artur Abramowicz   
Sobota, 20 Sierpień 2016 08:04

Reforma, która miała zapewnić dotowane podręczniki szkolne wszystkim uczniom klas podstawowych i gimnazjalnych jest wprowadzana etapowo. 

W zeszłym roku książki do nauki otrzymały dzieci w klasach I, II i IV SP oraz I klasy

gimnazjum.

W tym roku rozporzadzenie o dotacji celowej na podręczniki  bedzie dotyczyło  również uczniów klas

III i V klas podstawowych i II gimnazjum.

W przyszłym roku komplet  podręczników otrzymają także uczniowie klas

VI szkoły podstawowej i III gimnazjum.

 

Ponieżej dwa pliki  z wykazem podręczników na rok szkolny 2016-17:

 

Wykaz podręczników

na rok szkolny 2016/2017

Szkoła Podstawowa

 

 

 

GIMNAZJUM

 

 

 

 
This is the END, czyli Uuudaanyych WAAKAACJIIII !
Wpisany przez dyr Artur Abramowicz   
Piątek, 24 Czerwiec 2016 23:09

Z mimiki twarzy zgromadzonych można odnieść wrażenie, że myśl o wakacjach niespecjalnie napawa radością. Jedynie pewien tata (pierwszy z lewej na ławce dla przedszkolaków) wyraźnie wydaje się być zadowolonym z finałowego odliczania do inauguracji letniej kanikuły swego syna Łukasza:-), :-), :-)

Drodzy, uważajcie na siebie, bezpiecznie pływajcie, ostrożnie na deskorolce i na koniach, nie rozpalajcie ogniska w lesie. Zapomnijcie o klasówkach, testach i egzaminach. Czekamy na Was 1 września o 17,00. Udanych wakacji!

 
Moracz - HAPPY DAY 2016
Wpisany przez dyr Artur Abramowicz   
Środa, 15 Czerwiec 2016 22:29

5 046,32 zł !!! :-):-):) Rekord pobity!

 

Zobacz koniecznie filmiki i fotki. Kliknij w poniższy link :-)

https://drive.google.com/

 

Breaking News... Nasz tegoroczny Szkolny Festyn Charytatywny bez wątpienia zapisze się pięknymi zgłoskami w historii Moracza. Zebralismy rekordową kwotę groszy i złotówek, które wesprą naszą przesympatyczną Brać Szkolną z Madagaskaru. Podziękowania za totalne zaangażowanie się w organizację i przygotowanie tegorocznego przedsięwzięcia kierujemy przede wszystkim do Państwa Sylwi i Andrzeja Woźnica i ich córki Zuzi z kl. VI oraz Pani Małgorzaty Miros - przewodniczacej Rady Rodziców. Dziekujemy wszystkim uczniom i rodzicom, którzy tego najpiękniejszego dnia w roku szkolnym przeobrazili się w muzykantów, chałupników - wytwórców wszelakich precjozji i gadżetów, MasterChef`ów, eksperymentatorów, instuktorów ASG, clown`ów, speców od loterii, animatorów gier planszowych, artystów-plastyków, handlarzy, kuglarzy, piłkarzy ..., by zachęcić potencjalnych darczyńców do pozostawienia zawartości swoich portfeli w przyjaznych skarbonkach Moracza. 

Drodzy, to był naprawdę Szczęśliwy Dzień, nie tylko dla ubogich dzieci z Madagaskaru, ale przede wszystkim dla każdego z nas. Jak pięknie i dobrze do naszego corocznego hasła "Obojętność jest mi obca" dołączyc jeszcze jedno, autorstwa króla Salomona: "Rozdwaj swój chleb w obfitości, a po wielu dniach odnajdziesz go" 

P.S.

Ojej, nie możemy tego faktu pominąć. Pobiliśmy jeszcze jeden rekord; upchnęliśmy równo 25 Moraczan w 7 osobowym aucie dyrektora:-) Ram, Ciam, Ciam ! (Już niebawem fotki i filmiki) 

 

alt

Kliknij w plakat, by powiekszyć:-)

 
Moracz na Mitingu Lekkoatletycznym 10 VI 2016
Wpisany przez dyr Artur Abramowicz   
Niedziela, 12 Czerwiec 2016 10:22

Uczennice i Uczniowie, oj działo się, działo. Świetnie, że z roku na rok powiększa się liczebnie nasza lekkoatletyczna reprezentacja szkoły podstawowej i gimnazjum.  Choć tym razem nie odnieśliśmy większych sukcesów medalowych, jednak za wybitnym trenerem NBA Philem Jacksonem powiemy "Wygrywanie jest dla mnie ważne, ale tym, co daje mi prawdziwą radość jest poczucie pełnego zaangażowania się w cokolwiek, co w danej chwili robię" Właśnie tego zaangazowania nie zabrakło nikomu z Waszych koleżanek i kolegów. Zalukajcie w poniższy link, by się o tym przekonać:-)

KLIKNIJ w poniższy link i zobacz FotoRaport.

http://drive.google.pl  

alt

Nadia Nazaruk, Zosia i Marysia Cherubin oraz Ola Kwaśniak (sztafeta 4x200m -IV miejsce)

 

 
EURO 2016 versus Wyniki Sprawdzianu 6-klasisty 2016 w Moraczu:-)
Wpisany przez dyr Artur Abramowicz   
Wtorek, 07 Czerwiec 2016 07:04

Drodzy Rodzice, Szanowna Społeczności Szkolna,

nie jest tajemnicą, że nauka w Moraczu przynosi nie tylko wiele frajdy, ale przekłada się na konkretne wyniki liczbowo-procentowe:-). Także w bieżącym roku szkolnym - 2016 z postawy naszych szóstoklasistów możemy być niemniej dumni niż z Orłów Adama Nawałki, którzy swoje egzaminy rozpoczną wkrótce, bo już 12 czerwca od rozwiązania tzw. testów irlandzkich. My-Moraczanie także jesteśmy jedną drużyną i zawsze wspólnie (uczniowie, nauczyciele, dyrekcja) gramy do tej samej bramki. Po ogłoszeniu Okręgowej Komisji Egzaminacyjnej najbardziej ucieszyliśmy się z wyników tych wszystkich spośród naszych uczniów, którzy pomimo różnych swoich niemożności (dysleksji, dyskalkulii, dysortografii) pokazali, że są wielkimi FIGHTERAMI, że dzięki fenomenalnej pracy i determinacji uzyskali oceny, o których w najśmielszych wyobrażeniach nie mogliby nawet pomyśleć. Drodzy rodzice – możemy sobie wszyscy pogratulować, że po prostu DALIŚMY RADĘ!

Nawiązując natomiast do futbolowej euforii, życzmy sobie wszyscy, by średnie wyniki Lewandowskiego, Krychowiaka, Milika i Kapustki smakowały nie gorzej, aniżeli reprezentacyjnej jedenastki Moracza, które mamy przyjemność przedstawić poniżej:-)

 

 
<< Początek < Poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Następna > Ostatnie >>

Strona 3 z 22

AKTUALNOŚCI

ZAPRASZAMY DO MORACZA 2017/2018

 

Wyniki Moracza

ENGLISH CORNER

Homeschool in MORACZ -an interview with A. Abramowicz, the headmaster of the Z.i J. Moraczewscy Private Elementary and Junior Secondary School in Sulejówek.

radio

 

Jarmark Europejski

MORACZ POMAGA

Jeśli Twoje dziecko nie radzi sobie z nauką,
ma trudności adaptacyjne w swojej dotychczasowej szkole,
daj nam szansę pomóc mu odnaleźć radość z chodzenia do szkoły.
Sukcesem dziecka wcale nie musi być znakomita średnia ocen.
 
Ważniejsze jest, aby odnalazło swoją wartość
i zostało docenione za to, jakim jest.
Nie chodzi nam li tylko o wskaźniki i rankingi.
Nam zależy na kształtowaniu mądrych,
wrażliwych i dobrych ludzi,
którym chcemy dopomóc w osiąganiu
sukcesów na miarę ich możliwości.
Radość z przyswajania wiedzy sprawi zaś,
że dobre wyniki pojawią się we właściwym czasie.

Opinie Rodziców

 

3099

Gościmy

Naszą witrynę przegląda teraz 28 gości 

Logowanie