15 września 2023

Słowo od Dyrektora

Szanowni Państwo,

poniżej List Dyrektora Artura Abramowicza do rodziców edukacji domowej na rok szkolny 2023/2024. Edukacja stacjonarna w Moraczu właśnie jest w trakcie zebrań z rodzicami. Poniżej natomiast słowo Dyrektora dla Edukatorów Domowych Moracza. (Treść całego Niezbędnika na rok 2023/2024 można znaleźć w dzienniku elektronicznym Librus.)

Drodzy Rodzice i Uczniowie!

Witam Was bardzo serdecznie w nowym roku szkolnym 2023/2024! Bardzo jest mi miło, że jesteście z nami i razem możemy tworzyć wyjątkową załogę Moracza!   Cóż, jak co roku, na przestrzeni kilkunastoletniej historii homeschoolingu w Prywatnych Szkołach im. Zofii i Jędrzeja Moraczewskich, także i teraz jesteśmy gotowi na kolejny rok wyzwań, inspiracji, nowych doświadczeń i współpracy z rodzinami, które zdecydowały się wziąć w swoje ręce odpowiedzialność za edukację własnych dzieci. Edukacja Domowa to szczególna przestrzeń dająca dzieciom i ich rodzinom ogrom możliwości. Zaryzykowałbym nawet stwierdzenie, że przy poważnym i odpowiedzialnym zabraniu się do tego dzieła Edukacja Domowa gwarantuje sukces edukacyjny oraz osiągnięcie zamierzonych i zaplanowanych celów. Sądzę, że mogę już tak właśnie wiarygodnie stwierdzić, gdyż jako dyrektor i edukator domowy swoich własnych dzieci, które zrealizowały w pełni ED od zerówki aż do matury, po ogłoszeniu wyników maturalnych poprzedniego roku szkolnego, ciesząc się ich świetnymi wynikami, mogłem nabrać jeszcze większego przekonania, że Edukacja Domowa w Moraczu jest piękną rzeczywistością.

Szanowni Państwo, ośmielamy się zatem w pełni profesjonalnie, wiarygodnie, z bagażem kilkunastu lat doświadczeń, życzliwie i przyjaźnie, ale również merytorycznie towarzyszyć i wspierać Państwa w tym, jakże ważnym, zadaniu edukacji domowej swojego dziecka.

Jak co roku przygotowaliśmy swego rodzaju „Niezbędnik”, w którym znajdziecie Państwo najważniejsze informacje organizacyjne konieczne dla efektywnej organizacji roku szkolnego 2023/2024. Gorąco prosimy, by zapoznać się bardzo dokładnie z jego treścią. W przypadku pojawienia się jakichkolwiek pytań czy wątpliwości, zapraszamy do kontaktu z sekretariatem edukacji domowej.

Serdecznie pozdrawiam

Artur Abramowicz

© Prywatne Szkoły Podstawowa, Gimnazjum i Liceum im. Zofii i Jędrzeja Moraczewskich w Sulejówku