fbpx
11 marca 2020

Ważny komunikat dotyczący kororawirusa COVID 19

Warszawa, 11.03.2020r.

Szanowni Państwo,

w związku z zagrożeniem wystąpienia zakażenia koronawirusem COVID 19 chciałbym Państwa poinformować o działaniach, jakie podejmujemy na wypadek konieczności czasowego zamknięcia szkoły.

Przede wszystkim chciałbym Państwu przekazać, że jesteśmy w ciągłym kontakcie z Mazowieckim Kuratorium Oświaty, które nawet kilka razy dziennie przesyła nam autoryzowane przez Ministerstwo Edukacji Narodowej  instrukcje i porady jak zgodnie z prawem reagować na rozwój wydarzeń. Niezależnie od tego sami również śledzimy wszystkie doniesienia i na bieżąco monitorujemy aktualną sytuację. Już na początku ubiegłego tygodnia, kiedy jeszcze nie mieliśmy w Polsce ani jednego stwierdzonego zarażenia koronawirusem, odbyłem ze wszystkim paniami dyrektorkami spotkanie w kwestii zagrożenia i ustaliliśmy, że w razie konieczności jako dyrektor i organ prowadzący podejmę decyzję o zamknięciu szkoły i przejściu na tryb edukacji domowej. Pod względem usług edukacyjnych, mamy to szczęście w nieszczęściu, że Moracz jest największą i najprężniej działającą szkołą Edukacji Domowej w Polsce, mamy więc mnóstwo doświadczeń, które po pewnych modyfikacjach, z powodzeniem możemy zaimplementować w sytuacjach kryzysowych pośród naszych uczniów edukacji klasycznej. Informuję zatem, że w sytuacji, gdy będziemy zmuszeni do zamknięcia szkoły i konieczności poddania się kwarantannie Moracz zrobi wszystko, by zachować ciągłość realizacji podstawy programowej, mamy też świadomość, że należy dać uczniom sensowne zajęcia, by z bezczynności najzwyczajniej nie „zwariowały” w domu.

Szanowni Państwo, ewentualne zamknięcie szkoły nie będzie w Moraczu oznaczało ogłoszenia wakacji i wysłanie nauczycieli na urlop lecz nieformalne przejście na inny, domowy tryb nauczania.

Szanowni Państwo, naprawdę zdajmy sobie sprawę z powagi sytuacji i doskonale rozumiemy, że priorytetami są zdrowie, bezpieczeństwo i życie, a edukacja plasuje się gdzieś na dalszych miejscach w hierarchii naszych wartości, zapewniam jednak, że jako szkoła, a więc w tym, do czego jesteśmy powołani, uczynimy wszystko, by być dla Państwa realnym wsparciem i po prostu zrobimy to co do nas należy, profesjonalnie i z poświęceniem.

 

Pozdrawiam serdecznie

Artur Abramowicz

1
© Prywatne Szkoły Podstawowa, Gimnazjum i Liceum im. Zofii i Jędrzeja Moraczewskich w Sulejówku