1 września 2018

Edukacja domowa – warsztaty

Drodzy Rodzice Edukacji Domowej w Moraczu,

TUTAJ będziemy umieszczać i na bieżąco aktualizować informacje dotyczące wszelkich warsztatów i zajęć edukacyjnych lub sportowych prowadzonych przez współpracujące z Moraczem kooperatywy rodziców, grupy i punkty edukacyjne ED. Wspomniane zajęcia pomożemy Państwu sfinansować z naszego stypendium, które przewidziane jest dla każdego ucznia edukacji domowej w Moraczu. Jeśli natomiast nie będą Państwo zainteresowani zaproponowanymi warsztatami lub nie będzie możliwe dla Was, by brać w nich udział z innych względów (zbyt daleko mieszkacie, niedogodne terminy, etc.) wówczas sami zdecydujecie na jakie cele edukacyjne wydać swoje stypendium (900 zł w roku szkolnym 2018/19) Przypominam, że stypendium wypłacane przez Moracza nie pochodzi z subwencji oświatowej lecz z przychodu szkoły.

Wszystkich Państwa zachęcam do kontaktu z nami w celu uruchomienia i prowadzenia przez siebie wszelkich działań edukacyjnych, do których możecie zaprosić innych rodziców ED. Chętnie podzielimy się tymi propozycjami na TABLICY OGŁOSZEŃ Moracza.

Pozdrawiam, i życzę pomyślnego Nowego Roku Szkolnego 2018/2019

Artur Abramowicz,

dyrektor szkoły

 

 


 

V poprzeczna 22 WARSZAWA-ANIN (OSiR ANIN)

Kontakt: Kamila Nowak-Körmendy, tel.: 608 822 727

mail: warsztaty@moracz.edu.pl

Wszystkie zajęcia z instruktorami dla uczniów w odpowiednich grupach wiekowych, od zerówki do matury.

  • Nauka pływania – poniedziałek 9:15 (zbiórka)
  • Nauka jazdy na rolkach i łyżwach (zimą) – poniedziałek 8:00 (brak miejsc); 9:00, 10:00, 11:00 – grupa min. 10 osób.

Zapisy: na zajęcia należy się wcześniej zapisać (mail powyżej).

 


JĘZYK CHIŃSKI

 

(lektor mówi tylko po chińsku i angielsku)

Czwartki, godz. 10.00 – 12.00

Miejsce – Siedziba ED, Sulejówek, ul. Niepodległości 60

(budynek w głębi podwórza, pierwsze piętro)

Zapisy na adres ed@moracz.edu.pl– jak najszybciej

Zajęcia będą się odbywały, jeśli zbierze się grupa.

Jeśli jeszcze dziś zbierze się grupa, już jutro – 12 września 2019 r. – odbędą się pierwsze zajęcia.

Osoby zapisane dostaną maila potwierdzającego z informacją, czy zajęcia rozpoczną się jutro (12.09.). czy za tydzień (19.09.). Brak maila oznacza, że zajęć w dniu 12 września nie będzie.

 

 


 

Cyrulików 87, Warszawa-Rembertów

informacje wkrótce…

 


Warsztaty z fizyki

dla klas 6-8 (i ewentualnie LO)
Sulejówek, ul. Niepodległości 60
Środy, 10-11.30. CO DWA TYGODNIE
Start 23.X.
Prowadzi dr Ryszard Nitecki.
Koszt – 15-20 zł od osoby za zajęcia (zależy od liczebności grupy)
Zapisy: m.laczmanska@moracz.edu.pl

 


 

MORACZ ENGLISH THEATRE  zaprasza na nabory!

 

Jesteś w klasie 5 lub wyższej i marzysz, żeby wziąć udział w niezwykłej przygodzie, jaką jest wystawienie musicalu „The Lion King”?

Napisz maila ze zgłoszeniem na adres: m.januszewska@moracz.edu.pl

Podaj imię i nazwisko, placówkę (Żeromskiego, Rembertów, Liceum, ED*), klasę oraz napisz, do których sekcji chcesz się zgłosić.

*Opłata miesięczna dla uczniów ED – 60 zł za udział w sekcji

Termin zgłoszeń: poniedziałek 16 września

 

 

Zajęcia będą odbywały się w następujących terminach:

(możliwe drobne zmiany w godzinach zajęć)

 

SEKCJA TEATRALNA

próby teatralne – środa 16.30 – 18.00 (Moracz Żeromskiego)

 

SEKCJA WOKALNA

emisja głosu, śpiew zespołowy – środa 15.00 – 16.30 (Moracz Żeromskiego)

 

SEKCJA TANECZNA

street dance, choreografia do musicalu – piątek 16.00 – 17.30 (Moracz Żeromskiego)

 

SEKCJA ARTYSTYCZNA

kostiumy, scenografia – poniedziałek 16.00 – 17.30 (ul. Niepodległości 60, Sulejówek)

 

SEKCJA KONSTRUKTORSKA

majsterka, konstrukcje do scenografii – poniedziałek 16.00 – 17.30 (ul. Niepodległości 60, Sulejówek)

 

SEKCJA FILMOWA

Moracz TV, warsztaty filmowe – poniedziałek 17.00 – 19.00 (ul. Niepodległości 60, Sulejówek)

 

OPIS SEKCJI

 

SEKCJA TEATRALNA

…czyli próby do musicalu „The Lion King”! Na zajęciach poznamy fabułę musicalu, porozmawiamy o tym, co chcielibyśmy przekazać widzom, będziemy opracowywać kolejne sceny i kreować role. Musical wystawimy w języku angielskim, więc zajęcia będą wspaniałą okazją do podszlifowania swoich umiejętności językowych! W czasie prób będą odbywały się też konsultacje z Native Speakerem, dzięki którym aktorzy nauczą się właściwej angielskiej wymowy oraz intonacji, dzięki czemu zabrzmią na scenie niczym gwiazdy Broadwayu J

 

SEKCJA WOKALNA

Emisja głosu oraz śpiew zespołowy – to dwa główne człony cotygodniowych zajęć z wokalistą teatru muzycznego Roma, p. Michałem Mielczarkiem. Soliści będą mieli okazję rozwinąć się emisyjnie pod okiem profesjonalnego wokalisty, natomiast członkowie zespołu wokalnego przygotują utwory, które będą stanowić część musicalu „The Lion King”.

 

SEKCJA TANECZNA

Lubisz uliczną sztukę, hip hop, street dance i chcesz rozwijać się ruchowo? Te zajęcia są dla Ciebie! P. Kuba Michalak, dwukrotny mistrz świata w stylu Hip Hop, będzie rozwijał taneczne umiejętności swoich podopiecznych. Zwieńczeniem rocznej pracy w sekcji tanecznej będzie stworzenie choreografii do musicalu „The Lion King”.

 

SEKCJA ARTYSTYCZNA

Na cotygodniowych zajęciach, krok po kroczku, centymetr po centymetrze, ścieg po ściegu będą powstawały kostiumy oraz scenografia do przedstawienia. Uwielbiasz malować, niekonieczne po gładkich powierzchniach? Lubisz poznawać nowe techniki artystyczne, albo chciałbyś sprawić, że zwykłe ubrania zmienią się w przepiękne kostiumy? Chcesz zobaczyć swoje dzieła w ruchu, na scenie w świetle jupiterów? Jeśli tak, to sekcja artystyczna jest dla Ciebie J

 

SEKCJA KONSTRUKTORSKA

…czyli tzw. „majsterka”. Młotek, gwoździe, imadło, wiertarka – to główne narzędzia pracy sekcji konstruktorskiej. Na zajęciach z majsterki będą powstawały największe konstrukcje, które pojawią się na scenie podczas musicalu. Podejrzewamy, że więcej miłośników takich prac znajdzie się wśród chłopców, ale może się mylimy? J

 

SEKCJA FILMOWA

…czyli „Moracz TV”! Zastanawialiście się, jak to jest znaleźć się „po drugiej stronie kamery”? Macie szansę się przekonać! Na warsztatach filmowych dowiecie się, na czym polega: opracowywanie scenariuszy, obsługa kamer, dźwięku oraz oświetlenia, montaż, praca prezenterów oraz reporterów telewizyjnych, praca w studiu telewizyjnym oraz praca w trójce reporterskiej (reporter, operator, dźwiękowiec). Czy wykorzystacie tę wiedzę do dokumentowania wydarzeń szkolnych, postępów w pracy nad szkolnym musicalem, a może wybierzecie własny temat do opowiedzenia w formie filmu? O tym zdecydujecie sami na zajęciach z p. Szymonem Chąciakiem!

 

 

CZEKAMY NA CIEBIE !

2
© Prywatne Szkoły Podstawowa, Gimnazjum i Liceum im. Zofii i Jędrzeja Moraczewskich w Sulejówku