fbpx
2 maja 2020

Uproszczona REKRUTACJA 2020/21 do 31 sierpnia!

REKRUTACJA KWARANTANNOWA do 31 SIERPNIA 2020 BEZ OPINII PPP ❗️ 😀
“Szanowni Państwo,
Stało się coś, czego od zawsze oczekiwaliśmy i po cichu marzyliśmy, że być może kiedyś się ziści. Spieszę zatem z BIG NEWS`em, tegorocznej majówki, otóż – zapisanie do Edukacji Domowej jeszcze nigdy nie było tak proste jak teraz!
Wszystko to dzięki Rozporządzeniu MEN z dn. 29 kwietnia 2020, z którego wynika, że chcąc zapisać dziecko do ED w MORACZU wystarczy jedynie przesłać nam mailem wniosek, oświadczenie i zobowiązanie, natomiast nie ma potrzeby dołączania OPINII z Poradni Pedagogiczno-Psychologicznej.
Ci z rodziców, którzy w przeszłości musieli przejść wielotygodniową gehennę zdobywania opinii z PPP dobrze wiedzą, co to oznacza. Zniesienie obowiązku przedłożenia opinii jest ograniczone w czasie i będzie trwało jedynie do 31 sierpnia 2020, a więc przez najbliższe 3 tygodnie. Czy ten okres będzie wydłużony, tego nie wiemy, wydaje się, że wraz z powrotem dzieci do budynków szkolnych i budynków poradni pedogogiczno-psychologicznych, obowiązek opinii powróci. Cóż, niczym zatem nie ryzykując ZAPRASZAMY do MORACZA w systemie REKRUTACJI KWARANTANNOWEJ, wykonując jedynie 2 kroki:
1️⃣ Pobierz i wypełnij wniosek, zobowiązanie i oświadczenie, link > http://ed.moracz.edu.pl/dokumenty/
2️⃣ Scany wyżej wymienionych dokumentów prześlij na ed@moracz.edu.pl
Po wpłynięciu dokumentów sekretariat ED niezwłocznie podejmie z Państwem kontakt w celu potwierdzenia, natomiast ja jako dyrektor szkoły podstawowej i liceum niezwłocznie wydam decyzję zezwalającą na edukację domową.
Szanowni Państwo, złożenie przesłanych dokumentów nie oznacza, że nie będziecie mogli zmienić zdania. Zawsze możecie zmienić zdanie i nie podejmować nauki w systemie edukacji domowej. Złożenie dokumentów niczym nie skutkuje. Czekamy na Was w MORACZU, szkole naszych marzeń 🤩
Jesteśmy pewni, że w kolejnym roku szkolnym 2020/2021, jak zawsze świetnie wszyscy damy sobie radę. Szanowni Państwo, trudno mi zachwalać swoją szkołę, najchętniej doradzałbym poszukać gdzieś w internecie kontaktu z kimś, kto ma w Moraczu swoje dziecko, zapewniam, że nie będzie to trudne, bo pod naszym parasolem mamy naprawdę duuużo homeschoolersów. Oczywista jako szkoła z dziesięcioletnim doświadczeniem ED nadal się uczymy, chcemy rozumieć wolę rodziców, iść im w sukurs i wspólnie z nimi szukać dobra dziecka oraz ciągle podnosić poziom naszej edukacji. Jedną z nowości, którą wprowadzimy w nowym roku szkolnym będzie propozycja zajęć online wspierających tak bardzo przez wszystkich ceniony program WIEM, CO TRZEBA (comiesięcznych materiałów przygotowujących do egzaminów klasyfikacyjnych). Poza tym jak zawsze gwarantujemy wsparcie stypendialne, zapisy na cały rok szkolny bez wpisowego i czesnego. Konsultacje i pomoc w przygotowaniu do egz. 8-klasisty i Matury, egzaminy klasyfikacyjne w domowej i serdecznej atmosferze w dogodnych i wybranych przez ucznia terminach. W zamian za to oczekujemy uśmiechu i przepysznych własnoręcznie upieczonych ciast, z którymi mają obowiązek pojawiać się na swoich pierwszych egzaminach nasi nowi uczniowie 😊
Do zobaczenia w Moraczu ❗️
Pozdrawiam
Artur Abramowicz
dyrektor
4
© Prywatne Szkoły Podstawowa, Gimnazjum i Liceum im. Zofii i Jędrzeja Moraczewskich w Sulejówku