17 sierpnia 2018

Oferta dla Edukacji Domowej 2018/19

Szanowni Rodzice Edukacji Domowej oraz Kandydaci,

zbliża się rok szkolny 2018/2019, wszystkim naszym homeschoolersom dziękujemy za dotychczasową współpracę. Poniżej przedstawiamy Państwu ofertę dla edukacji domowej Moracza w roku szkolnym 2018/2019.

Oferta Edukacyjna dla EDUKACJI DOMOWEJ 2018/2019 w Moraczu

• WARSZTATY EDUKACYJNE przygotowujące do egzaminów klasyfikacyjnych i wspierające zainteresowania dziecka
  • zajęcia przedmiotowe ( polski, matematyka, j. angielski, CHIŃSKI (!), fizyka, chemia, biologia i inne ze szczególnym uwzględnieniem przedmiotów egzaminacyjnych)
  • zajęcia sportowe (basen, rolki, łyżwy, tenis, piłka nożna, koszykówka, siatkówka, karate-samoobrona
  • koła zainteresowań (plastyczne, muzyczne, informatyczne, robotyka)

(zajęcia i koła zainteresowań w kilku dzielnicach Warszawy (Śródmieście, Żoliborz, Ochota, Wilanów, Ursynów, Rembertów, Wesoła, Wawer (x3), w mniejszych miejscowościach podwarszawskich (Sulejówek, Pruszków, Mińsk Mazowiecki, Grójec, Otwock, Józefów, ale również w Legionowie, Płocku, Radomiu i Ciechanowie , a także na terenie całej Polski dla uczniów zapisanych przed 1 września 2017 r. (Poznań, Wrocław, Szczecin, Koszalin, Białystok, Kraków, Lublin, Olsztyn, Toruń)

Wszystkich, którzy są zainteresowani ofertą warsztatów edukacyjnych zapraszamy do kontaktu na adres: ed@moracz.edu.pl w celu omówienia kwestii organizacyjnych.

• STYPENDIUM

Dla wszystkich uczniów Moracza, którzy nie będą mogli wziąć udziału w warsztatach lub jedynie w ich niewielkim zakresie (ze względu na utrudniony dojazd lub z innych powodów), jak co roku, przygotowaliśmy stypendium na cele edukacyjne. Należy wspomnieć, że stypendia edukacyjne Moracza wypłacane są rodzicom nie z dotacji oświatowych lecz z pozyskanych i zarobionych przez szkołę środków tj. czesnego uczniów edukacji stacjonarnej.

• KURS przygotowujący do egzaminów ósmoklasisty, gimnazjalnych i matury

Dla uczniów ostatnich klas szkoły podstawowej, gimnazjum i liceum specjalne cykliczne zajęcia przygotowujące do egzaminów MEN: ósmoklasisty, gimnazjalnych (ostatnia edycja) oraz maturalnych.

Blok 15 zajęć od października 2018 do marca 2019 w Warszawie i Sulejówku, w soboty w godz. 10.00-13.00

Dla licealistów ED możliwość brania udziału w wybranych przez siebie do matury tzw. „rozszerzeniach przedmiotowych”

Zajęcia przedmiotowe wraz z uczniami naszego Liceum stacjonarnego, w grupach ok. 4-6 osobowych. Zajęcia zgodnie z tygodniowym planem lekcji klasy II i III Liceum Moracza. Rozszerzenia z j. polskiego, j. angielskiego, j. niemieckiego, matematyki, informatyki, biologii, geografii, chemii fizyki, wiedzy o społeczeństwie, historii.)

• Współpraca i wsparcie uczniów z orzeczeniami o potrzebie kształcenia specjalnego

W Moraczu mile widziani są wszyscy uczniowie także uczniowie z orzeczeniami. Szkoła, w oparciu o zalecenia wynikające z orzeczenia o potrzebie kształcenia specjalnego tworzy dla wspomnianych uczniów Indywidualny Program Edukacyjno- Terapeutyczny (IPET) oraz finansuje z dotacji oświatowej zajęcia rewalidacyjne i terapeutyczne ucznia.

• Materiały edukacyjne - „WIEM, CO TRZEBA” oraz 30 ZAGADNIEŃ EGZAMINACYJNYCH

Dla rodziców ED przygotowaliśmy i na bieżąco aktualizujemy program wsparcia, który służy jeszcze lepszemu przyswojeniu podstawy programowej, tak by móc jak najlepiej przygotować się do rocznych egzaminów klasyfikacyjnych. Co miesiąc można wydrukować sobie część zagadnień, zadań lub tematów z danego przedmiotu i po zrobieniu wspomnianych zadań przewidzianych w bieżącym miesiącu można je przesłać do szkoły w celu sprawdzenia ich przez nauczyciela przedmiotowego. Przesyłanie do szkoły nie jest oczywiście obowiązkowe.  Poza programem „Wiem, co trzeba”, naszym uczniom udostępniamy także 30 zagadnień, z których będzie zbudowany egzamin klasyfikacyjny z danego przedmiotu.

• Egzaminy Klasyfikacyjne

Egzaminy klasyfikacyjne w Moraczu, przebiegają w dobrej przyjaznej atmosferze. W roku szkolnym 2018/2019 wprowadzamy jeszcze kolejną, najnowszą i jeszcze bardziej przyjazną formułę egzaminów klasyfikacyjnych opartych na programie „Wiem, co trzeba”, o szczegółach wkrótce w mejlu inaugurującym nowy rok szkolny. Ci wszyscy, którzy są z nami w edukacji domowej już od 8 lat (jak ten czas szybko leci:-) potwierdzą, że także pod względem egzaminów Moracz, to jakość, gwarancja bezpieczeństwa, przychylność i pełny profesjonalizm.

• Konkursy Kuratoryjne i inne: Kangur, Omnibus, Bóbr etc.

Jak co roku, także i w nadchodzącym szkoła będzie organizować wszelkiego rodzaju konkursy przedmiotowe i inne, na które zapraszamy uczniów edukacji domowej. Poza konkursami przedmiotowymi, takimi jak j. polski, matematyka, j. angielski, przyroda organizujemy także konkursy niekuratoryjne cieszące się popularnością i prestiżem (Kangur, Świetlik, Omnibus, Olimpusek, Bóbr)

• WYCIECZKI krajowe i zagraniczne, ZIELONE SZKOŁY I WYJŚCIA MUZEALNE

Jak w każdym roku szkolnym Moracz organizuje dla uczniów edukacji stacjonarnej i domowej szkolne wycieczki krajowe i zagraniczne, a także wyjazdy i wyjścia jednodniowe w ramach lekcji muzealnych. Plan wyjść i wycieczek na rok szkolny 2018/2019 zostanie przedłożony we wrześniu.

Skontaktuj się z nami 🙂

materiały prasowe edukacja domowa, szkoła moraczewskich edukacja domowa

© Prywatne Szkoły Podstawowa, Gimnazjum i Liceum im. Zofii i Jędrzeja Moraczewskich w Sulejówku