Moracz English Theatre

MORACZ ENGLISH THEATRE 
NOWY SEZON!

Jesteś uczniem Moracza i marzysz, żeby wziąć udział w niezwykłej przygodzie, jaką jest wystawienie musicalu „The Lion King”? Świetnie się składa! Przedstawiamy ofertę naszych tegorocznych warsztatów – jest z czego wybierać!

 


 

Zajęcia będą odbywały się w budynku Moracza przy ul. Żeromskiego 18 w Sulejówku (tzw. „Żerom”) w następujących terminach:

 

SEKCJA TEATRALNA

środa 16.00 – 18.00

 

SEKCJA WOKALNA

środa 15.00 – 16.30

 

SEKCJA TANECZNA

poniedziałek 16.30-18.00 (grupa starsza: klasa 5 SP – 3 LO)

poniedziałek 15.30-16.15 (grupa młodsza: klasy 1-4 SP)*

* grupa utworzy się, jeśli zbierze się odpowiednia liczba zainteresowanych tancerzy 🙂

 

SEKCJA ART

środa 15.00-17.00*

*zajęcia będą odbywać się trzy razy w miesiącu

 

SEKCJA KONSTRUKTORSKA

środa*

*zajęcia rozpoczną się w listopadzie, godzina będzie podana pod koniec października

 

SEKCJA FILMOWA

wtorek 16.30 – 18.30*

*w październiku możliwe są jednorazowe zmiany terminu zajęć, ustalane z uczestnikami podczas zajęć

 


REGULAMIN

 

Każdy uczestnik projektu MET jest zobowiązany do podpisania regulaminu MET. O podpis na regulaminie prosimy także rodzica/prawnego opiekuna każdego uczestnika.

Trzykrotna nieusprawiedliwiona nieobecność na zajęciach jest jednoznaczna z wykreśleniem z listy uczestników danych warsztatów.

 


OPŁATY*

 

Opłata miesięczna za udział w sekcji:

Uczniowie ED – 60 zł

Uczniowie stacjonarni – 20 zł

* Opłaty nie dotyczą sekcji technicznej i beauty

 

Opłata jest stała i nie zależy od ilości zajęć, które odbywają się w danym miesiącu (np. z powodu ferii, przerwy świątecznej, itd.) Gdyby opłata za zajęcia stanowiła problem,

Opłaty można dokonywać z góry przed rozpoczęciem sezonu (180zł), bądź w ratach (9x20zł) na początku każdego miesiąca.

Numer konta do wpłat zostanie podany po zgłoszeniu uczestnika przez formularz.

Gdyby wysokość opłaty była przeszkodą w uczestnictwie w projekcie MET, prosimy o kontakt na wskazany adres e-mail.

 


ZAPISY

 

Zapisy przez formularzKLIKNIJ!

Termin zgłoszeńniedziela 4 października

Kontakt: met@moracz.edu.pl

 


 

START ZAJĘĆ: 5 PAŹDZIERNIKA

CZEKAMY NA CIEBIE!

 


 

 

OPIS SEKCJI

SEKCJA TEATRALNA

Marta Abramczyk

…czyli próby do musicalu „The Lion King”! Na zajęciach poznamy fabułę musicalu, porozmawiamy o tym, co chcielibyśmy przekazać widzom, będziemy opracowywać kolejne sceny i kreować role. Musical wystawimy w języku angielskim, więc zajęcia będą wspaniałą okazją do podszlifowania swoich umiejętności językowych! W ramach sekcji będą możliwe także konsultacje z Native Speakerem. Aktorzy będą uczyć się właściwej angielskiej wymowy oraz intonacji, dzięki czemu zabrzmią na scenie niczym gwiazdy Broadwayu 🙂

 

SEKCJA WOKALNA

Michał Mielczarek

Emisja głosu oraz śpiew zespołowy – to dwa główne człony cotygodniowych zajęć z wokalistą teatru muzycznego Roma, p. Michałem Mielczarkiem. Soliści będą mieli okazję rozwinąć się emisyjnie pod okiem profesjonalnego wokalisty, natomiast członkowie zespołu wokalnego przygotują utwory, które wybrzmią zza lub ze sceny podczas musicalu „The Lion King”.

 

SEKCJA TANECZNA

Martyna Busławska

Naszych Moraczowych tancerzy w tym roku poprowadzi wspaniała tancerka,  p. Martyna Busławska, absolwentka Broadway Dance Center oraz Alvin Ailey American Dance Theater w Nowym Yorku, zdobywczyni Vice mistrzostwa świata w tańcu towarzyskim na wózkach, wielokrotnie nagradzana w Polsce i za granicą. Pani Martyna poprowadzi swoich podopiecznych w stylu współczesnym oraz Contemporary, czerpiąc także z elementów tańca nowoczesnego i  street dance. Zwieńczeniem rocznej pracy w sekcji tanecznej będzie stworzenie choreografii i występ podczas musicalu „The Lion King”.

 

SEKCJA ARTYSTYCZNA*

Grażyna Bany

Na cotygodniowych zajęciach, krok po kroczku, kreska po kresce, centymetr po centymetrze, ścieg po ściegu będą powstawały kostiumy oraz scenografia do musicalu. Uwielbiasz malować, niekonieczne po gładkich powierzchniach? Lubisz poznawać nowe techniki artystyczne, albo chciałbyś sprawić, że zwykłe ubrania zmienią się w przepiękne kostiumy? Chcesz zobaczyć swoje dzieła w ruchu, na scenie, w świetle jupiterów? Jeśli tak, to sekcja artystyczna jest dla Ciebie 🙂 Pod czujnym i niezwykle twórczym okiem p. Grażynki uczestnicy warsztatów będą mieli okazję projektować, szyć, customować, stroje do musicalu, tworzyć rekwizyty oraz biżuterię, a także ozdabiać scenografię do musicalu.

* UWAGA, NOWOŚĆ! Te zajęcia otwarte są także dla Moraczowych RODZICÓW! Pula miejsc dla rodziców będzie zależeć od ilości zgłoszeń uczniów.

 

SEKCJA KONSTRUKTORSKA

Wojciech Skowron

…czyli tzw. „majsterka”. Młotek, gwoździe, imadło, wiertarka – to główne narzędzia pracy sekcji konstruktorskiej. Na zajęciach z majsterki będą powstawały największe konstrukcje, które pojawią się na scenie podczas musicalu. Podejrzewamy, że więcej miłośników takich prac znajdzie się wśród chłopców, ale może się mylimy? 🙂

* UWAGA, NOWOŚĆ! Te zajęcia otwarte są także dla Moraczowych RODZICÓW! Pula miejsc dla rodziców będzie zależeć od ilości zgłoszeń uczniów.

 

SEKCJA FILMOWA

Szymon Chąciak

…czyli „Moracz TV”! Zastanawialiście się, jak to jest znaleźć się „po drugiej stronie kamery”? Macie szansę się przekonać! Na warsztatach filmowych dowiecie się, na czym polega: opracowywanie scenariuszy, obsługa kamer, dźwięku oraz oświetlenia, montaż filmowy, praca prezenterów oraz reporterów telewizyjnych, praca w studiu telewizyjnym oraz praca w trójce reporterskiej (reporter, operator, dźwiękowiec). Czy wykorzystacie tę wiedzę do dokumentowania wydarzeń szkolnych, postępów w pracy nad szkolnym musicalem, a może wybierzecie własny temat do opowiedzenia w formie filmu? O tym zdecydujecie sami na zajęciach z już znanym i uwielbianym przez warsztatowiczów p. Szymonem Chąciakiem!

 

SEKCJE DODATKOWE

W ramach tych sekcji nie będą odbywały się warsztaty, natomiast ich członkowie uaktywnią się bliżej premiery. Sekcje te są zwolnione z opłat.

 

SEKCJA TECHNICZNA

…czyli 10 wspaniałych, niewidocznych dla widowni, członków MET, dzięki którym nic, co dzieje się na scenie nie byłoby możliwe. Inspicjenci, rekwizytorzy, garderobiany, obsługa techniczna spektaklu. Wszystkie te osoby są niezwykle ważne na ostatnim etapie produkcji musicalu. Sekcją będzie dowodził, jak zawsze od trzech tytułów, Maciej “FilarTejSztuki” Bromirski.

 

SEKCJA BEAUTY

…czyli sekcja, którą aktorzy MET lubią najbardziej! Bo kto nie uwielbia być czesanym lub charakteryzowanym? Do tej części bezpośrednich przygotowań do spektaklu zapraszamy uzdolnionych manualnie i gotowych do działania pod niemałą presją czasu Moraczan 🙂

© Prywatne Szkoły Podstawowa, Gimnazjum i Liceum im. Zofii i Jędrzeja Moraczewskich w Sulejówku