OPIEKUN MET, SEKCJA TEATRALNA

OPIEKUN MET, SEKCJA TEATRALNA - Marta Abramczyk

Ex nauczycielka języka angielskiego i włoskiego w Moraczu; pedagog, tłumaczka filmowa, dialogistka, tłumaczka piosenek

Pani Marta to założyciel projektu Moracz English Theatre. Zanim zaczęła przygodę z MET, tworzyła tłumaczenia napisów do produkcji Netflixa, Amazona, a także list dialogowych i piosenek do dubbingu, m.in. dla Disney Junior. Ma za sobą ponad 10-letnie doświadczenie nauczycielskie, m. in. w Moraczu oraz na Uniwersytecie Bolońskim. Obecnie intensywnie uczy się coachingu. Od dziecka pasjonuje się muzyką i teatrem. Swoją pierwszą sztukę, wystawioną na święcie miasta i gminy Halinów, wyreżyserowała w 6. klasie szkoły podstawowej. Uczestniczyła w rozmaitych warsztatach oraz projektach teatralnych oraz chóralnych (m. in. z Peterem Francisem i Community Gospel Choir, TGD, Undergrace, Gospel Rain).

Uwielbia pracę z  młodzieżą, stwarzanie przestrzeni do wzrostu oraz budowania wartościowych relacji. W projekcie zależy jej nie tylko na szlifowaniu warsztatu, ale także na dobrym samopoczuciu uczestników, na rozmowach z nimi. Wierzy, że teatr może być narzędziem do wyrażania przestrzeni wewnątrz człowieka, które na co dzień nie dochodzą do głosu. Uwielbia, kiedy uczestnicy zajęć MET odkrywają nowe pokłady radości, wiary w siebie, zawiązują przyjaźnie, są dla siebie wsparciem. Słowem – odżywają.

Prywatnie przeszczęśliwa żona i mama, mieszka na warszawskim „GocLove”. Często można ją spotkać biegającą w jego nadwiślanych zielonych zakątkach 😊 Uwielbia czas spędzony z bliskimi, na łonie natury.

SEKCJA TEATRALNA

SEKCJA TEATRALNA - Joanna Lewandowska

Wokalistka, aktorka, kompozytorka, pedagog

Jeden z najpotężniejszych głosów kobiecych, doceniany zarówno w Polsce jak i na świecie. W środowisku artystycznym jej nazwisko to synonim profesjonalizmu. Laureatka wielu festiwali piosenki, m.in. OFPA w Rybniku. Aktorka Teatru Muzycznego Roma i Mazowieckiego Teatru Muzycznego w Warszawie. Aktywny pedagog wokalny (m.in. Teatr Rampa i Fundacja Anny Dymnej). Jest zapraszana do udziału w benefisach m.in. przez. Jana Wołka, Jerzego Satanowskiego, Irenę Santor, Andrzeja Zaryckiego, Zbigniewa Łapińskiego.

Nagrała sześć solowych płyt. Rozmiłowana w pięknej i mądrej piosence, swymi aranżacjami i głębią przekazu dociera do każdej publiczności. Jeśli bawi – to do łez. Jeśli porusza, to do trzewi. A to wszystko, nasi drodzy, „nasza kochana pani Asia”. Mamy ogromny przywilej mieć ją w naszych szeregach i korzystać z jej cennej i zawsze przynoszącej dorodne owoce obecności.

Jerzy Satanowski
KOMPOZYTOR, DYRYGENT, REŻYSER:

Jest kilka powodów, dla których piszę piosenki. Jednym z nich jest Joanna Lewandowska.

SEKCJA WOKALNA

SEKCJA WOKALNA - Kasia Czauderna

Wokalistka, dyrygentka, kompozytorka, trener wokalny. Absolwentka Uniwersytetu Muzycznego w Warszawie na kierunku dyrygentura chóralna oraz Akademii Muzycznej w Katowicach na kierunku wokalistyka jazzowa.

Zawodowo uczy śpiewu, pomagając uczniom w odkryciu swojego prawdziwego głosu, prowadzi chór gospel UnderGrace oraz tworzy autorski projekt muzyczny w duecie z mężem Piotrem.

W 2017 roku wydała autorską płytę „Poza Tobą”. Obecnie na co dzień zajmuje się głównie przytulaniem małego Kubusia.

SEKCJA TANECZNA

SEKCJA TANECZNA - Klaudia Borkowska

Tancerka ludowa, jazzowa

Swoje pierwsze kroki taneczne stawiała w zespole folklorystycznym. Jest absolwentką Wyszkowskiego Teatru Tańca, z którym występowała w spektaklach, a także na turniejach. Od 6 lat tańczy w Zespole Pieśni i Tańca Uniwersytetu Warszawskiego „Warszawianka”, zdobywając sceny w całej Polsce i na świecie. Jest ostatni sukces to zajęcie II vice Mistrzostwa Polski w Tańcach Polskich w formie towarzyskiej. Rozwój jest dla niej bardzo ważny, dlatego cały czas bierze udział w rozmaitych warsztatach, szlifując i poszerzając swoje umiejętności.

W 2021 roku obroniła tytuł magistra Zarządzania na Uniwersytecie Warszawskim. W latach 2019-2022 szkoliła się pod okiem specjalistów z całej Polski, kończąc kurs instruktora tańca jazzowego organizowanego przez Mazowiecki Instytut Kultury. Uwielbia pracę z ciałem, co pozwoliło jej ukończyć Kurs Instruktora Fitness w Fit Academy. Swoje umiejętności miała okazję wykorzystać biorąc udział w teledyskach: „Marcowy” - (Tulia), a także „Niezwyciężony” - (Iwona Pietrala).

 

SEKCJA COSTUME & STAGE DESIGN

SEKCJA COSTUME & STAGE DESIGN - Kasia Białobrzeska

SEKCJA FILMOWA

SEKCJA FILMOWA - Szymon Chąciak

Absolwent Łódzkiej Szkoły Filmowej, prezes Polskiej Wytwórni Filmowej

Szymon Chąciak, lat 38 , szczęśliwy małżonek od 13 lat, od niespełna roku także szczęśliwy tata😊 Mieszka w naszej pięknej 100licy. Pan Szymon ma swój kanał na YouTube („Szymon movie – Szymon kręci” - https://www.youtube.com/watch?v=reKqfxCExgA ) i kilka filmów z ponad milionowymi odsłonami 🙂 Zdobył wyróżnienie w ogólnopolskim konkursie „PR w Samorządzie i Administracji publicznej” na najlepszy spot promocyjny (https://web.facebook.com/RumiaUM/videos/755378741308248/)

Dorobek:

  • Stała współpraca z TVP przy programie „W powiększeniu”
  • Filmy reklamowe z emisją w kinach dla Biura Parlamentu Europejskiego
  • Warsztaty filmowe - Film Spring Open w Krakowie z Krzysztofem Rakiem
  • Członek ekipy filmowej w Slot TV

https://www.youtube.com/watch?v=jP1mAozBy88

https://www.youtube.com/watch?v=rahKZjyQhC4

https://www.youtube.com/watch?v=jquI3S2qXrY

Jest keto kocurem. Czyli uwielbia wszystko, co jest tłuste 😊 Uwielbia czytać książki, podróżować i odkrywać / poznawać piękny świat i pięknych ludzi. Kiedyś miał „dzień świra” i zawsze, kiedy była godzina 13.00 musiał 13 razy spojrzeć na zegarek 😊 Dzięki Bogu dzisiaj jest już od tego wolny. Lubi wszystkie filmy, które dobrze się kończą. I filmy, które napełniają wiarą i nadzieją.

 

P. SZYMON O SOBIE:

Wierzę, że zostałem stworzony, by tworzyć, a film jest narzędziem, które pozwala mi wyrażać i wpływać na rzeczywistość tak jak ja ją widzę i czuję.  I chyba zawsze spotkanie z drugim człowiekiem, poznawanie pasji innych ludzi, ich wrażliwości przyciąga mnie najbardziej w filmie czy reportażach.

Kocham wszystko co dostałem od Boga 😊 Żonę, rodzinę, przyjaciół, pasje i ludzi na mojej drodze. Wierzę, że każdy z nas jest wyjątkowy i dostał wyjątkowe obdarowania i odkrywanie właśnie siebie, swojej tożsamości jest niesamowitą przygodą. A Bóg tak to ciekawie zaplanował, że stawia na naszej drodze bardzo ciekawych ludzi, co sprawia że ta „podróż”, przygoda jest niesamowicie ciekawa. Odkrywając / rozwijając siebie, odkrywamy ,co Bóg w nas zdeponował i możemy robić to, do czego jesteśmy powołani z korzyścią dla siebie i innych.

SEKCJA TECHNICZNA

SEKCJA TECH - Maciek Bromirski

Uczeń Moracza, założyciel szkolnej platformy discord oraz jej administrator, hobbistyczny tłumacz

Siebie mogę na pewno opisać jako innowacyjnego, czasem za bardzo 😉 Jestem w ostatniej klasie naszego Liceum, 3-letnim pracownikiem naszej szkoły i hobbistycznym tłumaczem. W naszym szkolnym teatrze zajmuję się oprawą techniczną już 5 lat i chętnie podzielę się potrzebną wiedzą z uczniami, którzy chcieliby zajmować się nią ze mną. Na zajęcia MET trafiłem dawno temu tylko żeby naprawić rzutnik i jakoś zostałem 😉

ASYSTENT KOORDYNATORA MET

ASYSTENT KOORDYNATORA MET - Janek Konarski

Absolwent i pracownik Moracza, asystent koordynatora MET, student informatyki

Cześć, jestem Janek! Jestem studentem 2. roku studiów informatycznych. Słowa które mnie definiują to: szalone eksperymenty, poszukiwania, podróże w nieznane i wyzwania. Moją dewizą życiową jest to, aby próbować różnych nowych doświadczeń i niejednokrotnie poprzez czyste zrządzenie losu nabywać nowe kompetencje. Wydaje mi się, że ważne jest to, aby dawać sobie nowe szalone wyzwania i się nie poddawać; dać sobie tyle czasu, ile jest potrzeba, aby pracować nad sobą i swoimi umiejętnościami.

W MET chciałbym pomagać w organizacji nowych przedsięwzięć oraz wspomóc rozpoznawalność teatru. Swoją przygodę z MET rozpocząłem już na samym początku działalności „kółka”. Grałem wtedy główną rolę w przedstawieniu „A Christmas Carol”. Po zakończonym spektaklu wykonałem drobną improwizację w stylu „Deszczowej Piosenki” – do dziś to pamiętam!

Poza nauką systemów operacyjnych i baz danych, w wolnym czasie zajmuję się poszukiwaniem skał i rzadkich minerałów. Lubię inspirować innych swoją pasją 🙂