11 marca 2022

KANAPKI, KANAPKI!

Szanowni Państwo,

Serdecznie dziękujemy za zaangażowanie w zbiórki, które zorganizowaliśmy na rzecz ofiar wojny w Ukrainie w ciągu ostatnich dwóch tygodni. Jesteśmy przekonani, że takie wydarzenia są nie tylko koniecznością wobec cierpiących obok nas ludzi, ale także istotnym elementem szeroko pojętej edukacji i wychowania. Cieszymy się, że w naszą pomoc zaangażowali się nie tylko rodzice, ale także uczniowie naszych szkół.

Poniżej prezentujemy reportaż wykonany w ramach zajęć sekcji filmowej projektu Moracz English Theatre podczas jednej z naszych akcji. Gratulujemy debiutującemu montażyście, uczniowi naszego liceum stacjonarnego, Mikołajowi Księżopolskiemu, całej ekipie Moracz TV oraz opiekunowi sekcji – Szymonowi Chąciakowi

Mamy także przekonanie, że w obecnej sytuacji każdy podejmuje takie działania, jakie są dla niego odpowiednie i możliwe. Wielu z Państwa przyjęło już uciekających ludzi pod swój dach. My jako szkoła wciąż będziemy zbierać potrzebne środki, aby wspomagać osoby dotknięte wojną w Ukrainie oraz świadczyć potrzebną w innych wymiarach pomoc uchodźcom. Natomiast nie chcielibyśmy, żeby nasze media społecznościowe były zdominowane tematem wojny, który już i tak dociera do nas zewsząd. Wierzymy, że będzie to lepsze dla nas wszystkich, a przede wszystkim dla naszych uczniów. Będziecie więc Państwo informowani o możliwości włączenia się w nasze działania, ale nie będziemy zarzucali Państwa tymi wiadomościami każdym możliwym kanałem.

Dziś zapraszamy do akcji “KANAPKI, KANAPKI”. W telegraficznym skrócie:
Rada Rodziców rembertowskiej filii Moracza zaprasza do wspólnego robienia kanapek. Kanapki zostaną zawiezione na warszawski Torwar, gdzie obecnie zorganizowano ośrodek dla uchodźców.

CO MOGĘ ZROBIĆ?
Możesz dołączyć do ekipy robiącej kanapki w najbliższą niedzielę 13 marca w godzinach 9.00-12.00 w Moraczu w Rembertowie (Cyrulików 87, wjazd od ul. Stanisława Fiszera).
Możesz przynieść w tych samych godzinach WYŁĄCZNIE wskazane produkty żywnościowe: soczki dla dzieci, musy owocowe, słodycze).

Jeśli chcesz dołączyć do ekipy, miej ze sobą koniecznie rękawiczki jednorazowe.
Przyrządy kuchenne typu nóż, tacka do krojenia mile widziane 🙂

Zachęcamy i pozdrawiamy!

© Prywatne Szkoły Podstawowa, Gimnazjum i Liceum im. Zofii i Jędrzeja Moraczewskich w Sulejówku