14 maja 2020

Edukacja domowa – rekrutacja 2020/21

 

Szanowni Rodzice Edukacji Domowej oraz Kandydaci,

Bieżący, jakże wyjątkowy i inny, niż dotychczas rok szkolny 2019/20 dziarsko zmierza ku końcowi. Szczęśliwie jesteśmy już na ostatniej prostej naszej zdalnej sesji egzaminacyjnej. Z Państwa maili, smsów oraz wpisów zamieszczonych na naszej szkolnej Facebook`owej grupie ED wynika, że wszystko działa całkiem sprawnie, co potwierdzają podziękowania i wakacyjne pozdrowienia od tych z uczniów, którzy już teraz ochoczo meldują zaliczenie wszystkich swoich egzaminów klasyfikacyjnych. Gratulujemy i cieszymy się, że w tak trudnym dla nas czasie kolejny raz daliśmy i nadal dajemy radę, że nawet pandemia, kryzys i ogólnie wszelkie trudności oraz obawy, jak to teraz dalej będzie, pokonaliśmy, bo Proszę Państwa – NIC, NIC NIE JEST W STANIE STANĄĆ NAM NA DRODZE DO WOLNOŚCI.

Wszystkim naszym homeschoolersom dziękuję za naszą piękną współpracę, za niezliczoną ilość płynących do nas cudownych i krzepiących wiadomości, za sugestie i konstruktywne propozycje udoskonalania naszych działań oraz wzajemnej komunikacji, szczególnie na forum naszej Facebookowej Grupy ED Moracz. Jako dyrektor szkoły i zarazem edukator domowy jestem dumny, że udało mi się stworzyć pod dachami swoich szkół stacjonarnych dobre i bezpieczne miejsce nie tylko dla własnych dzieci, ale także dla wielu innych dzieci i rodzin, którzy z różnych przyczyn nie odnaleźli się w placówkach systemowych. Cóż, niebawem przed nami kolejny rok szkolny, tym wszystkim z Państwa, którzy rozważają dołączenie do nas zachęcam do zapoznania się z ofertą rekrutacyjną na rok szkolny 2020/2021.

 

rekrutacja sierpień, rekrutacja szkoła, szkoła warszawa, edukacja domowa, edukacja domowa warszawa,

MORACZ REKRUTACJA  2020/2021 

tylko do 31 SIERPNIA 2020 BEZ OPINII PPP !

Stało się coś, czego od zawsze  oczekiwaliśmy i po cichu marzyliśmy, że być może kiedyś się ziści. Spieszę zatem z BIG NEWS`em, tegorocznej majówki, otóż – zapisanie do Edukacji Domowej jeszcze nigdy nie było tak proste jak teraz!

Wszystko to dzięki Rozporządzeniu MEN z dn. 29 kwietnia 2020, z którego wynika, że chcąc zapisać dziecko do ED w MORACZU wystarczy jedynie przesłać nam mailem wniosek, oświadczenie i zobowiązanie, natomiast nie ma potrzeby dołączania OPINII z Poradni Pedagogiczno-Psychologicznej. Ci z rodziców, którzy w przeszłości musieli przejść wielotygodniową gehennę zdobywania opinii z PPP dobrze wiedzą, co to oznacza. Zniesienie obowiązku przedłożenia opinii jest ograniczone w czasie i będzie trwało jedynie do 31 sierpnia 2020, a więc przez najbliższe tygodnie. Czy ten okres będzie wydłużony, tego nie wiemy, wydaje się, że wraz z powrotem dzieci do budynków szkolnych i budynków poradni pedogogiczno-psychologicznych, obowiązek opinii powróci. Cóż, niczym zatem nie ryzykując ZAPRASZAMY do MORACZA w systemie REKRUTACJI KWARANTANNOWEJ, wykonując jedynie 2 kroki:

  1. Pobierz i wypełnij wniosek, zobowiązanie i oświadczenie, link http://ed.moracz.edu.pl/dokumenty/

  2. Scany wyżej wymienionych dokumentów prześlij na  ed@moracz.edu.pl

Po wpłynięciu dokumentów sekretariat ED niezwłocznie podejmie z Państwem kontakt w celu potwierdzenia, natomiast ja jako dyrektor szkoły podstawowej i liceum niezwłocznie wydam decyzję zezwalającą na edukację domową. Szanowni Państwo, złożenie przesłanych dokumentów nie oznacza, że nie będziecie mogli zmienić zdania. Zawsze możecie zmienić zdanie i nie podejmować nauki w systemie edukacji domowej. Złożenie dokumentów niczym nie skutkuje. Czekamy na Was w MORACZU!

Jesteśmy pewni, że w kolejnym roku szkolnym 2020/2021, jak zawsze świetnie wszyscy damy sobie radę. Szanowni Państwo, trudno mi zachwalać swoją szkołę, najchętniej doradzałbym poszukać gdzieś obok lub w internecie kontaktu z kimś, kto ma w Moraczu swoje dziecko. Zapewniam, że nie będzie to trudne, bo pod naszym parasolem mamy naprawdę duuużo homeschoolersów. Oczywista jako szkoła z 10-letnim doświadczeniem ED nadal się uczymy, chcemy rozumieć wolę rodziców, iść im w sukurs i wspólnie z nimi szukać dobra dziecka oraz ciągle podnosić poziom naszej edukacji.

W roku szkolnym 2020/21 oferujemy:

  • „WIEM, CO TRZEBA plus” (plus = wsparcie online)

WCT to, na bieżąco aktualizowany program wsparcia, który służy lepszemu przyswojeniu podstawy programowej, tak by móc jak najlepiej przygotować się do rocznych egzaminów klasyfikacyjnych. Uczeń naszej szkoły ma dostęp do zagadnień, zadań lub tematów z danego przedmiotu przewidziany na dany i kolejne miesiące roku szkolnego. Dzięki WCT rodzic ma pewność, że jego dziecko zrealizuje podstawę programową, dodatkową korzyścią realizacji WCT jest dogodna formuła rocznych egzaminów klasyfikacyjnych. Wprowadzany w roku szkolnym 2020/21 program WCTpluspolega na zajęciach online z nauczycielami Moracza, którzy zdalnie objaśnią tematy i zagadnienia swojego przedmiotu przewidziane na dany miesiąc. Dzięki tym zajęciom nasi uczniowie będą mogli lepiej zrozumieć przedłożone w WCT zagadnienia oraz poznają i zaznajomią się ze swoimi egzaminatorami.

  • kursy przygotowujące do egzaminów ósmoklasisty i matury

Dla uczniów ostatnich klas szkoły podstawowej i liceum specjalne cykliczne zajęcia przygotowujące do egzaminów MEN: ósmoklasisty i maturalnych. Blok 15 zajęć od listopada 2020 do kwietnia 2021r. w soboty w godz. 10.00-13.00. Dla licealistów ED możliwość brania udziału w wybranych przez siebie do matury tzw. „rozszerzeniach przedmiotowych”. Zajęcia przedmiotowe wraz z uczniami naszego Liceum stacjonarnego, zgodne z tygodniowym planem lekcji klasy II i III Liceum Moracza. Rozszerzenia z j. polskiego, j. angielskiego, j. niemieckiego, matematyki, informatyki, biologii, geografii, chemii fizyki, wiedzy o społeczeństwie, historii.

  • konkursy kuratoryjne i inne: Kangur, Omnibus, Bóbr etc.

Jak co roku, także i w nadchodzącym szkoła będzie organizować wszelkiego rodzaju konkursy przedmiotowe i inne, na które zapraszamy uczniów edukacji domowej. Poza konkursami przedmiotowymi, takimi jak j. polski, matematyka, j. angielski, przyroda i inne, organizujemy także konkursy niekuratoryjne cieszące się dużym zainteresowaniem i popularnością  (Kangur, Świetlik, Omnibus, Olimpusek, Bóbr etc.)

  • roczne egzaminy klasyfikacyjne

Egzaminy klasyfikacyjne w Moraczu, przebiegają w dobrej i serdecznej atmosferze w dogodnych terminach wybranych przez rodziców. W roku szkolnym 2018/2019 wprowadziliśmy cieszącą się wielkim uznaniem pośród uczniów i rodziców bardzo wspierającą formułę egzaminów klasyfikacyjnych opartych na programie „Wiem, co trzeba”. Polega ona na wyborze przez ucznia zagadnień egzaminacyjnych, po całkowitym zrealizowaniu programu WCT . Ci wszyscy, którzy są z nami w edukacji domowej już od 10 lat (jak ten czas szybko leci:-) potwierdzą, że także pod względem egzaminów Moracz, to jakość, gwarancja bezpieczeństwa, przychylność i pełny profesjonalizm.

  • warsztaty artystyczne i  zajęcia sportowe

W ramach The Moracz English Theatre działają warsztaty aktorskie, taneczne, wokalne, filmowe, plastyczne oraz tzw. „majsterka-workshop”. Efekty naszych działań daje się zauważyć na naszych stronach www oraz Facebook. Nasi uczniowie uprawiają także różne dyscypliny sportu: łyżwy / rolki, tenis, squash, piłka nożna, koszykówka, siatkówka, pływanie, karate, lekkoatletyka, gimnastyka ogólnorozwojowa. Zapraszamy wszystkich uczniów ED do aktywnego uczestnictwa w wybranych przez siebie zajęciach.

  • wycieczki krajowe i zagraniczne, zielone szkoły i wyjścia muzealne

Jak w każdym roku szkolnym Moracz organizuje dla uczniów edukacji stacjonarnej i domowej szkolne wycieczki krajowe i zagraniczne, a także wyjazdy i wyjścia jednodniowe w ramach lekcji muzealnych. Plan wyjść i wycieczek na rok szkolny 2020/2021 zostanie przedłożony we wrześniu.

  • wsparcie stypendialne

Dla uczniów Moracza, którzy ze względu na utrudniony dojazd lub z innych powodów nie będą mogli uczestniczyć w organizowanych przez szkołę warsztatach lub będą brali w nich udział jedynie w niewielkim zakresie, jak co roku, przygotowaliśmy stypendium na cele edukacyjne. Należy wspomnieć, że stypendia edukacyjne Moracza wypłacane są rodzicom nie z dotacji oświatowych lecz z pozyskanych i zarobionych przez szkołę środków tj. czesnego uczniów edukacji stacjonarnej.

  • zapisy na cały rok szkolny bez wpisowego i czesnego

Organizacja i koszty edukacji domowej w Moraczu pokrywane są z subwencji oświatowej. Szkoła gospodaruje pozyskanymi dotacjami , że nie ma potrzeby pobierania od rodziców ED wpisowego i czesnego, aby pokryć koszty materiałów edukacyjnych, przygotowania i przeprowadzenia egzaminów oraz obsługi administracyjnej.

Nasza grupa ED na facebooku, licząca aktualnie ok. 700 członków jest bezsprzecznie fenomenalnym źródłem wymiany informacji, wzajemnych porad dotyczących zajęć, warsztatów i egzaminów oraz szybkiego dotarcia do sekretariatu Edukacji Domowej Moracza. Nasi rodzice, nauczyciele oraz pracownicy szkoły są tam obecni i otwarci na pomoc w rozwiązywaniu problemów, a także wsparciu we wszelkich kwestiach nie tylko  edukacyjnych.  Forum ED Moracza jest bardzo sprawnie administrowane i pomocne w codziennych sprawach edukacji domowej w naszych szkołach.

W zamian za to wszystko, co oferujemy, oczekujemy od Was uśmiechu i przepysznych własnoręcznie upieczonych ciast, z którymi mają obowiązek pojawiać się na swoich pierwszych egzaminach nasi nowi uczniowie 😉

 

Do zobaczenia w Moraczu!

Pozdrawiam,

Artur Abramowicz

Dyrektor

3
© Prywatne Szkoły Podstawowa, Gimnazjum i Liceum im. Zofii i Jędrzeja Moraczewskich w Sulejówku