15 maja 2021

BACK TO SCHOOL – 17.05.2021

Drodzy Uczniowie i Rodzice MORACZA.
Już od najbliższego poniedziałku 17 maja najpierw hybrydowo tzn. 50/50, a następnie od 31 maja już w pełni stacjonarnie wszyscy uczniowie klas 4-8 oraz liceum wracają do szkół. Kto z nas normalnie myślących pomyślałby kiedykolwiek, że będzie czekał na taki moment z utęsknieniem i prawdziwą radością. Oj tak, wreszcie zobaczymy się twarzą w twarz i z pewnością niejednego belfra pogrąży w zdumieniu fakt, że będzie nagle zmuszony całkiem wysoko zadzierać głowę aby, niektórym ze swoich wychowanków móc spojrzeć prosto w oczy. Dorastający zaś nastolatkowie patrząc na siebie nawzajem lepiej zrozumieją sens historii przedstawionej przez H. Ch. Andersena o pewnym kaczęciu.
Drodzy uczniowie, cieszymy się z powrotu do normalności i zapewniamy, że my nauczyciele zrobimy wszystko, co w naszej mocy, aby to był najmilszy i najpiękniejszy powrót do zajęć lekcyjnych EVER. Nie ma mowy o jakichkolwiek torturach sprawdzianami i klasówkami, będziemy chcieli na spokojnie i w atmosferze pełnej życzliwości dokończyć rok szkolny organizując sobie wycieczki, wyjścia edukacyjne i sportowe na zewnątrz, skupimy się raczej na powtórzeniu i utrwaleniu najistotniejszych zagadnień z poszczególnych przedmiotów, tym z Was zaś, którzy będą na siłach i wyrażą chęć pozmagania się i popracowania nad poprawieniem swoich ocen niewątpliwie stworzymy taką możliwość. Wszystko tak, dlatego, że POWRÓT DO ŻYCIA, najpiękniejszego z darów, podobnie jak ZDROWIE, po długotrwałej walce z chorobą jest czymś, co zasługuje na o wiele więcej, aniżeli misja realizacji przedmiotowej podstawy programowej.
Zwieńczeniem bieżącego roku szkolnego będzie wielki plenerowy festyn charytatywny MORACZ- Happy Day 2021, w przepięknym miejscu, jakby na olbrzymiej polanie pośród otaczających łąk i lasów parku krajobrazowego, w gościnnych progach KS Zakręt zorganizujemy swego rodzaju bardzo kulturalne pożegnanie roku szkolnego 2020/21. Przewidujemy przybycie nawet ok. tysiąca uczniów, rodziców i przyjaciół Moracza.
W niedzielę 20 czerwca w godzinach 14-22.00 zadzieje się coś, czego jeszcze do tej pory nie było. Będzie wielka scena, nagłośnienie, światła, konkurs The Voices of Moracz, spektakl The Lion King, Licytacje unikatowych fantów, …. między innymi koszulek i piłki z podpisem najlepszego piłkarza świat RL9, pokazy sportowe, przejażdżki OFFROAD, stoiska z najrozmaitszymi produktami, gadżetami, pysznościami i innymi wszelkiej maści precjozami przygotowanymi przez uczniów Moracza ze wszystkich naszych szkół z Rembertowa, Wesołej, Sulejówka i całej Polski Edukacji Domowej.
Yeah, zapiszcie w kalendarzu 20 czerwca 2021, musimy tam być RAZEM, wkrótce przekażemy więcej infos i program MORACZ- Happy Day 2021. Do zoobaaczeniaaaa, juhu!
Artur Abramowicz