27 listopada 2018

Akcja „Świąteczna Paczka”

UWAGA!

Uczniowie, rodzice i nauczyciele MORACZA!

Jak co roku, organizujemy akcję „Świąteczna paczka” – prezenty gwiazdkowe dla dzieci z Fundacji Otwartych Serc w Sulejówku.

Podopieczni Fundacji są niepełnosprawni. Niektórzy uczą się w szkole specjalnej, inni w ogóle nie mogą się uczyć. Część nie może się nawet samodzielnie poruszać. Ich życie nie jest łatwe.

Na pewno ucieszą się z przygotowanych przez nas prezentów, które, jak co roku, po Wigilii Szkolnej zawiezie im delegacja Mikołajów pod wodzą Naczelnego ŚM, czyli pana dyrektora Artura Abramowicza.

Każdej klasie w szkołach Moracza przydzieliliśmy dzieci do obdarowania. Informacje o nich przekażą Wam wychowawcy.

Na godzinie wychowawczej porozmawiajcie z wychowawcą, jak przygotować paczkę dla wybranego dziecka z Fundacji. Kupione prezenty zapakujcie w ładne pudło lub torbę ozdobną.

Pamiętajmy również o tym, że podopieczni Fundacji nie radzą sobie z urządzeniami audio i wideo, nie należy więc dawać w prezencie słuchawek do smartfona ani tego typu gadżetów. Zabawki nie powinny być bardzo skomplikowane – część dzieci ma ograniczoną sprawność rąk.

Jako dodatek do książki czy zabawki można przygotować słodycze – byle nie za dużo.

W widocznym miejscu naklejcie kartkę z imieniem i nazwiskiem dziecka, dla którego prezent jeste przeznaczony.

Kochani, miejmy frajdę z możliwości dzielenia się i okazania pamięci tym, którzy w przeciwieństwie do nas nie mogą cieszyć się zdrowiem, a mimo to uśmiechają się zawsze szczerze i radośnie. Dzieci z Fundacji, podobnie jak my, mają swoje marzenia. Pośpieszmy, by przyczynić się w ich spełnieniu.

WAŻNE: PACZKI MUSZĄ BYĆ GOTOWE DO 18 GRUDNIA.

© Prywatne Szkoły Podstawowa, Gimnazjum i Liceum im. Zofii i Jędrzeja Moraczewskich w Sulejówku