5 grudnia 2018

Quiz wiedzy o Wielkiej Brytanii

W drugiej połowie listopada uczniowie poznali kulturę i  tradycje Wielkiej Brytanii. Dowiedzieli się również jakie są ulubione potrawy Brytyjczyków, z ilu osób składa się rodzina królewska czy też jak wielu sławnych wynalazców urodziło się w Wielkiej Brytanii.
Uczniowie przygotowali projekty o wybranej przez siebie tematyce, by następnie zaprezentować je na forum klasy. Najciekawsze i najlepiej zaprezentowane prace zostały ponownie  zaprezentowane na forum szkoły podczas Quizu Wiedzy o Wielkiej Brytanii.
Na zakończenie quizu dzieci mogły spróbować herbatki angielskiej z mlekiem oraz ciasteczek maślanych posmarowanych kremem śmietanowo-cytrynowym.
Relacja ze Szkoły Podstawowej w Wesołej: kliknij
Relacja zdjęciowa ze Szkoły Podstawowej w Rembertowie: