Rodzice o Moraczu 2013/14

3099Rodzice Marysi PDF Drukuj Email

Kilka słów o „Moraczu”.

Jako rodzice uczennicy II klasy gimnazjum, która chodzi do tej szkoły już piąty rok możemy z pełną odpowiedzialnością stwierdzić, że w tym roku szkolnym nasza szkoła zyskała nową jakość. Spełniły się marzenia o szkole, która wypełnia trzy warunki nowoczesnej i dobrej placówki oświatowej:

  • wysoki poziom nauczania (nie mylić z liczbą stawianych „jedynek” i liczbą dodatkowych godzin)
  • podmiotowe traktowanie uczniów
  • pełne zaangażowanie nauczycieli w pracę dydaktyczną i wychowawczą

Nasza córka chodzi do szkoły z radością i uśmiechem na ustach. Wie, że spotka w niej życzliwych, pełnych zapału nauczycieli, którzy traktują uczniów jak partnerów i na tej zasadzie prowadzą nauczanie. Gdy patrzymy z jakim zapałem Marianna uczy się biologii, geografii, historii czy fizyki rośnie w nas podziw i uznanie dla tych, którzy wzbudzili w niej taką chęć do pracy. Widać, że obecnym nauczycielom i dyrekcji szkoły zależy na dobrym wykształceniu i wychowaniu swoich uczniów. Poświęcają im wiele czasu w ramach konsultacji i projektów edukacyjnych. Uczniowie aktywnie uczestniczą w życiu szkoły angażując się w działanie różnych klubów i kółek. Ponadto Opiekę Pedagogiczną w szkole sprawuje osoba z zasadami o gołębim sercu i wielkiej życzliwości, która jest dobrym duchem „Moracza”. W naszej szkole spełnione zostały najważniejsze postulaty jednego z twórców nowoczesnej pedagogiki i dydaktyki Jana Amosa Komenskiego: „aby szkoły nie katownią były” i „by uczeń dowcipny biegłego i mądrego dostał nauczyciela”.

Wszystkim rodzicom i uczniom możemy polecić Szkołę Podstawową i Gimnazjum im. Zofii i Jędrzeja Moraczewskich w Sulejówku, zwaną potocznie „Moraczem” jako świetną szkołę o wysokim poziomie nauczania i pozytywnym stosunku do uczniów. Jeśli chcesz zadbać o wykształcenie i uśmiech swojego dziecka poślij je do „Moracza”.

                                                                                       Małgorzata i Wojciech Hyb

Zmieniony: Czwartek, 06 Marzec 2014 12:12
 
Mama Kuby Email

list mamy

Zmieniony: Środa, 15 Styczeń 2014 12:01
 
Mama Hani Email

Jestem matką uczennicy klasy piątej szkoły podstawowej. Do Moracza Hania przyszła - a właściwie należałoby powiedzieć: przyszliśmy całą rodziną - w zeszłym roku szkolnym, do klasy czwartej. To ważne, bo w tej szkole liczą się nie tylko nauczyciele i uczniowie, ale także rodzice.

I wszyscy bardzo tę szkołę lubimy: nasza córka, bo jest tu miła, przyjazna atmosfera, nauczyciele mają czas dla każdego ucznia i rozumieją, że każdy jest innym człowiekiem, ma inne zdolności i potrzeby. Nam, rodzicom, szkoła podoba się dlatego, że nasza córka przyswaja wiedzę przy minimum stresu, dobrze się rozwija i widać, że jest szczęśliwa, a także dlatego, że poprzez szkołę poznaliśmy wielu niezwykłych, nietuzinkowych ludzi, bo tu nie uczą nauczyciele z przypadku, tylko starannie dobrani fachowcy, pedagodzy z powołania. Tacy, którzy potrafią zainteresować przedmiotem nawet osoby średnio zdolne i pomagają dzieciom rozwijać wrodzone talenty.

To nie jest szkoła "tylko dla orłów", to jest szkoła dla zwykłych dzieci zwykłych rodziców - takich, którzy chcą, by ich pociechy wyrosły na samodzielnych, myślących, szczęśliwych ludzi.

Małgorzata Miros, Sulejówek XI 2013

Zmieniony: Środa, 15 Styczeń 2014 12:01
 


AKTUALNOŚCI

ZAPRASZAMY DO MORACZA 2017/2018

 

Wyniki Moracza

ENGLISH CORNER

Homeschool in MORACZ -an interview with A. Abramowicz, the headmaster of the Z.i J. Moraczewscy Private Elementary and Junior Secondary School in Sulejówek.

radio

 

Gościmy

Naszą witrynę przegląda teraz 31 gości