Dla Kandydatów PDF Drukuj Email

Jesteśmy szkołą z ponad 15-letnią historią. Wydaje się, że to niewiele. Ale jest to akurat tyle, ile trzeba, by nie popełniać błędów nowicjusza i nie popaść w rutynę szkoły z długą tradycją, która już nie szuka lepszych rozwiązań, bo ufa temu, co robiła od pokoleń. My za to jesteśmy prawdziwą szkołą XXI wieku, która pewnie wychodzi naprzeciw wyzwaniom nowoczesności.
Zapraszamy wszystkich zainteresowanych. Chętnie opowiemy Państwu o naszej pasji uczenia, które rozwija powierzonych nam uczniów. A kiedy poślecie do nas swoje dzieci, zobaczycie, że to nie tylko słowa.

 

Przyszłość dziecka to zbyt poważna sprawa, by zdać się na łut szczęścia posyłając je do szkoły o przeciętnych wynikach, gdzie będzie jednym z dziesiątek uczniów, którym nauczyciele nawet przy najlepszych chęciach nie będą w stanie poświęcić indywidualnej uwagi. Jeśli zależy nam na zdrowiu szukamy dobrego lekarza, którzy spojrzy na nas indywidualnie, a przy tym będzie naprawdę dobrym fachowcem. Tak samo jest z edukacją. Nie warto na niej oszczędzać.

Porównujemy się do najlepszych gimnazjów warszawskich („Batory”, „Władysław IV”, „Żmichowska”, społeczne na Nowowiejskiej, społeczne na Hawajskiej). To nie odczucia – coroczne wyniki sprawdzianów po klasie szóstej i egzaminów gimnazjalnych nie kłamią!

Fakty mówią same za siebie – uczymy dobrze. Wiemy, jak to robić – co więcej lubimy to!

Nie idziemy na łatwiznę. Nie jest sztuką przyjmowanie tylko najlepszych uczniów (kryterium biało-czerwonego paska), by po kilku latach mieć satysfakcję, że nie obniżyli poziomu. My przyjmujemy wszystkich, po to, by za kilka lat każdy z nich dostał się do wymarzonego liceum.

W polskim systemie edukacyjnym drogą do najlepszych studiów jest przygotowanie do matury w możliwie najlepszym liceum. Aby się do niego dostać uczeń musi jak najlepiej zdać test/egzamin gimnazjalny. Od jego wyniku tak naprawdę zależy przyszłość Państwa dziecka. Słabe lub przeciętne gimnazjum (co widać, po wynikach testu gimnazjalnego) może zamknąć młodemu człowiekowi wiele możliwości rozwoju.

Nasza szkoła nie jest kombinatem edukacyjnym, dzięki czemu nasi uczniowie nie są numerami z dziennika, ale młodymi ludźmi, których poznajemy z bliska. Odkrywając ich zainteresowania, niektóre marzenia, silne i słabe strony, pomagamy im realizować ich pragnienia, rozwijać pasje, umacniać poczucie własnej wartości.

Mamy świadomość wielkiej odpowiedzialności za te niezwykle ważne lata ich życia, jakie spędzą z nami. Zrobimy wszystko, aby dla naszych wychowanków był to czas, który będą w przyszłości wspominać dobrze i chętnie.
 

Nasi absolwenci bez trudu dostają się do najbardziej renomowanych warszawskich liceów. Moraczanie zasiadają w ławkach tak renomowanych Liceów jak: Czacki, Jan Nowak-Jez., Frycz, Zamoj, Staszic, Hoffmannowa, Zmichowska, Władysław IV, a nawet im. Marynarki Wojennej w Gdyni. Wieść o tym dostarcza nam wiele radości – nawet nie dlatego, że potwierdzają, iż dobrze ich uczymy, ale przede wszystkim, ponieważ to otwiera im drogę do realizowania ich marzeń.

Mamy świadomość tego, że rodzice obdarzyli nas wielkim zaufaniem, decydując się posłać swoje dzieci do naszej szkoły. Na różne sposoby pragniemy ich zapewniać, że podjęli dobrą decyzję – dla siebie, ale przede wszystkim dla swoich pociech. Ich bezpieczeństwo jest dla nas sprawą pierwszorzędną. Lokalizacja szkoły, jej charakter i nasze starania stanowią skuteczną zaporę przed patologiami groźnymi dla nastolatków, na które łatwo mogą one trafić w obrębie wielkomiejskiej szkoły .

Na edukację patrzymy trochę staromodnie – nie polega ona jedynie na przygotowywaniu do egzaminów ani na przekazywaniu jak największego zasobu wiedzy. Niemniej ważne dla nas jest wychowywanie ich na dobrych ludzi: uczciwych, odpowiedzialnych, wrażliwych na potrzeby innych, a także kochających swoją Ojczyznę.


Dla nas każdy uczeń to człowiek o własnej indywidualności -
nie chcemy go "wyszkolić", ale wydobyć z niego to, co najlepsze.


Zamysłem i sensem istnienia Prywatnej Szkoły Podstawowej i Gimnazjum im. Moraczewskich jest to, że
nie pracujemy na sukces szkoły - ale każdego naszego ucznia.

Zmieniony: Środa, 08 Marzec 2017 07:36
 

AKTUALNOŚCI

ZAPRASZAMY DO MORACZA 2017/2018

 

Wyniki Moracza

ENGLISH CORNER

Homeschool in MORACZ -an interview with A. Abramowicz, the headmaster of the Z.i J. Moraczewscy Private Elementary and Junior Secondary School in Sulejówek.

radio

 

Gościmy

Naszą witrynę przegląda teraz 42 gości