SPORT W MORACZU PDF Drukuj Email

 

Szkoła powinna być miejscem, które w sposób przyjazny i niesztampowy wyposaża młodych ludzi w wiedzę potrzebną im do realizowania w przyszłości swoich marzeń, ale nie tylko. Dobra i nowoczesna szkoła ma również zadanie, by w sposób ciekawy i w pełni profesjonalny zadbać o kondycję fizyczną i aktywność ruchową.

Pamiętając o tym, że dzieci mają zarówno zróżnicowane zainteresowania, jak i zdolności fizyczne, przewidzieliśmy dla nich cały wachlarz możliwości: od piłki nożnej (która wcale nie musi być domeną jedynie chłopców), poprzez zajęcia na basenie i torze łyżwiarskim/łyżworolkowym, skończywszy na leczniczej gimnastyce korekcyjnej. 

W roku szkolnym 2015/2016 planujemy już poszerzenie naszej edukacyjnej oferty sportowej o tenis ziemny.

 

 

Jeszcze więcej zajęć sportowych w roku szkolnym 2015/2016

 

  • Poza realizacją podstawy programowej z zakresu zajęć Wychowania Fizycznego, oferujemy w naszej szkole zajęcia PIŁKI NOŻNEJ (z zastosowaniem słownictwa jęz. angielskim) prowadzone przez zawodowego trenera, pracującego dla Legii Warszawa, absolwenta Warszawskiego AWF- pana mgr Roberta Tańczynskiego. Zajęcia sportowe odbywają się głównie na obiektach sportowych Victorii Sulejówek. Warto wspomnieć, że miejsce to było oficjalną bazy treningową podczas  Piłkarskich Mistrzostw Europy -EURO 2012. 
  • Zajęcia wychowania fizycznego w Moraczu to także: nauka pływania na BASENIE 
    w Ośrodku Sportu i Rekreacji w Aninie, SIŁOWNIA-FITNESS, SQUASH, GIMNASTYKA oraz lekcje JAZDY NA ŁYŻWACH i ROLKACH prowadzone przez panią mgr Katarzynę Grochal- Mistrzynię Polski w łyżwiarstwie figurowym w parach sportowych i reprezentantkę Polski na Mistrzostwach Europy i Świata
  • TENIS (Korty Sulejówek) pojawił się w naszej ofercie 2015/16, Po pierwszych zajęciach już wiemy, że ta dyscyplina sportu przypadła do gustu szczególnie dziewczętom z Moracza.
  • Dla uczniów, u których stwierdzone zostały jakiekolwiek wady postawy odbywają się nadobowiązkowe zajęcia leczniczej GIMNASTYKI KOREKCYJNEJ prowadzone przez doświadczonego magistra rehabilitacji panią Annę Abramowicz
  • Nad realizacją podstawy programowej i koordynacją wszystkich zajęć wychowania fizycznego w Moraczu czuwa nasz wypróbowany i długoletni nauczyciel WF-u pan mgr Stanisław Tyborowski
  • Na zajęcia sportowe poza szkołą uczniowie Moracza dowożeni są autokarem. (3 transfery tygodniowo)

 

Zdrowie fizyczne 

 

Jak widać z powyższych propozycji, nasz program nauczania nie sprowadza się jedynie do dbania o rozwój intelektualny uczniów. Wiedząc jak duże znaczenie dla wszechstronnego rozwoju dziecka ma jego aktywność ruchowa, staramy się zapewnić właściwą równowagę pomiędzy wysiłkiem umysłowym, a fizycznym, dbając, aby jedno uzupełniało drugie i tym lepiej przyczyniało się do nabywania zarówno wiedzy, jak i zdrowia fizycznego. I nawet jeśli z Moracza nie wyjdzie przyszły mistrz sportu (choć kto wie?), chcemy w dzieciach uczących się w naszej szkole zaszczepić dobre podejście do aktywności fizycznej, które w ich życiu będzie procentowało jeszcze długo po opuszczeniu jej murów. 

 

 

Podobnie jak w przypadku dodatkowych zajęć z jęz. angielskiego, także i tutaj cały koszt uczestniczenia we wspomnianych aktywnościach nie pociąga za sobą żadnych dodatkowych kosztów ze strony rodziców, uwzględniony jest bowiem w kwocie czesnego.  

Zmieniony: Poniedziałek, 21 Wrzesień 2015 05:03
 

AKTUALNOŚCI

ZAPRASZAMY DO MORACZA 2017/2018

 

Wyniki Moracza

ENGLISH CORNER

Homeschool in MORACZ -an interview with A. Abramowicz, the headmaster of the Z.i J. Moraczewscy Private Elementary and Junior Secondary School in Sulejówek.

radio

 

Gościmy

Naszą witrynę przegląda teraz 38 gości