Święto Niepodległości 2015
Wpisany przez dyr Artur Abramowicz   
Poniedziałek, 09 Listopad 2015 20:18

 

Szanowni Państwo, drodzy uczniowie Moracza, 

Towarzystwo Przyjaciół Sulejówka zaprosiło uczniów naszej szkoły do wspólnego obchodzenia Dnia Niepodległości w Marszałkowskim Sulejówku. Zachęcam wszystkich Państwa wraz ze swoimi bliskimi do wzięcia udziału w tej niezwykłej lekcji patriotyzmu.

Niech znakiem rozpoznawczym Moracza będzie skromna biało czerwona wstążka przypięta z dumą do ubrania w tym miejscu, gdzie biją nasze serca!

 

alt

 

 

 
Święto Służb Pedagogicznych:-) w Moraczu !
Wpisany przez dyr Artur Abramowicz   
Czwartek, 15 Październik 2015 11:28

 

Czego tam nie było? Kwiaty, uściski, uśmiechy, klasówka dla belfrów, Tort-Gigant od nauczycieli dla uczniów, czekoladki, chałwa grecka i kawa w doniczkach, śpiew i muzykowanie, pogawędki o nowoczesnych i tych bardziej tradycyjnych metodach edukacyjnych. Tak oto, drodzy rodzice swoich pociech świętowliśmy dzień nauczyciela w naszej szkole. Było bardzo miło, ciepło i bardzo, bardzo przyjemnie- zresztą jak zwykle w Moraczu:-). Szanowni Państwo, drodzy rodzice cieszymy się z zaufania, jakim nas obdarzyliście.

Jako Elitarna Jednostka Służb Pedagogicznych "MORACZ" składamy uroczyste przyrzeczenie, że -

Damy Radę !!!

poniżej VideoFotoRaport

 
WF-y na basenie we czwartek :-)
Wpisany przez dyr Artur Abramowicz   
Piątek, 21 Sierpień 2015 10:08

Szanowni Państwo,

jesteśmy w trakcie tworzenia planu lekcji  na rok szkolny 2015/16,

jeżeli planujecie Państwo jakieś inne zajęcia pozaszkolne dla Waszych dzieci,

to proszę wziąć pod uwagę, że w nowym roku szkolnym 2015/16 CZWARTEK

będzie dniem zajęć sportowych w MOSiR w Aninie.

Te zajęcia będą kończyć się o 16:00, powrót do szkoły autokarem

jest planowany ok. 16:45-17:00

 
TYGRYSEK najlepszy na letnią Kanikułę 2015!
Wpisany przez dyr Artur Abramowicz   
Środa, 15 Lipiec 2015 21:12

A oto i efekt kilkumiesięcznych warsztatów filmowych w Moraczu. " ...moim źdaniem końpletny odlot..." Zaprezentowany poniżej trailer TYGRYSKA po prostu wymiata i zapowiada zjawiskową historię z pogranicza teatru absurdu, której z pewnością nie powstydziłby się sam mistrz tego gatunku Eugène Ionesco.

Dobra robota! Tymczasem slonecznych wakcji :-))))

Tygrysek - Trailer (kliknij)

 

 
Obojętność jest mi OBCA !
Wpisany przez dyr Artur Abramowicz   
Środa, 17 Czerwiec 2015 21:34

imag2502 1 1 1

 

FotoRaport...(W obiektywie Taty Szymona)

 

alt

 

 
Quiz na Mistrza Moracza rozstrzygniety!
Wpisany przez dyr Artur Abramowicz   
Sobota, 20 Czerwiec 2015 09:17

 

FOTKA Kuby z Shades
Szanowna Społeczności szkolna, w ślad za ogłoszeniem wyników gimnazjalnych przez Okręgową Komisję Egzaminacyjną uroczyście powiadamiamy, iż w Moraczu -the winner of the
Egzaminy Gimnazjalne Contest:-) 2015 został Jakub Jan Marciniak, który ze wszystkich przedmiotów egzaminacyjnych otrzymał średnią 94,7 %. Z tej oto okazji
zaprosiliśmy Kubę do szybkiego wywiadu, by na gorąco zechciał podzielić się z nami
swoimi przemyśleniami dotyczącymi zaistniałej sytuacji:-)
                                 
Moracz:
Jakubie Janie, i co teraz będzie. Już wiesz, że przy wyborze szkoły średniej, w otwartym od dzisiaj oknie transferowym nie musisz ograniczać się do szkół li tylko prawobrzeżnej Warszawy (śmiech), jak to mawiają starożytni Amerykanie: "the sky is the limit" :-)
 
KUBA

Już jakiś czas temu wybrałem szkołę, był to mój cel, który raczej osiągnąłem (śmiech). Nie widzę powodu, by coś zmieniać. 
 
Moracz:

Jak to się stało, że osiągnąłeś taaaki wynik. Czy to dziesiątki godzin korepetycji, płachty z zadaniami testowymi, hektolitry red bulla, a może po prostu służby pedagogiczne Moracza dały radę, a piłkarskie SKS-y na Victorii dla Ausgleich`u (czyli zdrowego balansu) także nie były bez znaczenia, jesteś bowiem kapitanem futbolowej reprezentacji naszego gimnazjum?


Kuba
To po prostu połączenie własnej pracy z motywacją, jaką umieli stworzyć nauczyciele Moracza. Ważna była też atmosfera panująca w szkole, sprzyjająca osiąganiu dobrych wyników bez nadmiernego stresu. 

Moracz:

Cieszy mnie, że wspominasz o dobrej atmosferze w szkole przy Żeromskiego i o jej znaczeniu dla osiągania tak znakomitych wyników edukacyjnych. Wyobraź sobie, że nam, nauczycielom także świetnie się tutaj pracuje. Czy chciałbyś kogoś pozdrowić?

Kuba
Całe grono pedagogiczne, a w szczególności Panie Ewę Kwiek i Hannę Obój oraz Pana Norberta Skurskiego. I oczywiście koleżanki i kolegów.

Moracz: Jasne. Dziękujemy za poświęcony czas, Mistrzu. (śmiech)
 
P.S.
....Z ostatniej chwili: z informacji jakie do nas dochodzą, wydaje się, że nie tylko Jakub Marciniak, ale wszyscy nasi prawie-absolwenci dostali się do wybranych przez siebie szkół średnich z tzw. "pierwszego wyboru". Gratulujemy!!!....


 
BREAKING NEWS....Sprawdzian szóstoklasisty - wyniki....GRATULACJE !!!
Wpisany przez dyr Artur Abramowicz   
Sobota, 30 Maj 2015 11:56

Drodzy Szóstoklasiści, otrzymaliśmy z Okręgowej Komisji Egzaminacyjnej wyniki Waszego sprawdzianu po klasie szóstej. Cóż mogę powiedzieć, jestem szczęśliwy, że jesteście uczniami Moracza. Zawsze podkreślamy, że rankingi, oceny, stopnie, testy są w edukacji ważne ale nie najważniejsze. W Moraczu chcemy traktować naukę po prostu jak przygodę a nie jak wyścig lub ciągłe udowadnianie sobie i innym wyższości jednego nad drugim. Cieszymy się, że podążacie za naszym głosem i prawdopodobnie właśnie dlatego osiągacie takie wyniki jak poniżej :-)

Wasz sukces „rankingowy” jest oczywiście wielką naszą radością. Liczby są bardzo twardym argumentem pokazującym jakość naszego nauczania i słuszność koncepcji edukacyjnej Moracza. Cóż, możemy być dumni, że spośród wszystkich okolicznych szkół publicznych, społecznych i prywatnych Moracz ponownie okazał się najlepszy, także w roku 2015 :-) 

Drodzy rodzice, dziękujemy Wam za zaufanie i że wybraliście dla swoich dzieci właśnie naszą szkołę.

Serdecznie Pozdrawiam

Artur E. Abramowicz, dyrektor szkoły

 

   Wyniki Moracza ze sprawdzianu 6-klasisty?  Simply the BEST 2015 :-)

 

 

 
Kangur Matematyczny-Świetne Wiadomości !
Wpisany przez dyr Artur Abramowicz   
Poniedziałek, 11 Maj 2015 22:00

Podobnie jak w roku ubiegłym, także i w tym -2015 Magda Fałek z kl. VI nie dała Kangurowi zbyt wielu szans. Właśnie dzisiaj otrzymaliśmy znakomite wiadomości z Centralnej Komisji Egzaminacyjnej Międzynarodowego Konkursu Matematycznego "Kangur 2015". Poza Magdą do grona wyróżnionych uczniów naszej szkoły dołączyli  w tym roku Stanisław Lada i Janek Gessel. Chyba nikomu z nas nie trzeba przypominać jakim prestiżem i jak wielkim uznaniem cieszy się ów konkurs wśród matematyków na całym świecie . Wyróżnienie w Kangurze jest niezwykłym sukcesem, które w Moraczu "karane" jest oceną celującą na świadectwie szkonym. Magdo, Staszku i Janku, życzymy Wam zatem już dziś słonecznych wakacji (na razie z matematyki:-)

Gratulujemy nie tylko Wam, ale również Waszym rodzicom.

alt

Dyplom Magdy Fałek z ubiegłego roku.

 

 
MISTRZ ŚWIATA Futbolowego Freestylingu w MORACZU !
Wpisany przez dyr Artur Abramowicz   
Środa, 22 Kwiecień 2015 11:55

 kliknij tutaj ZDJĘCIA...ZDJĘ,CIA...ZDJĘCIA...!!! (zobacz koniecznie)

W najbliższy piatek w godz. 13.00- 14.30 odbedą się w Moraczu warsztaty piłkarskie, które poprowadzi PAWEŁ SKÓRA -Mistrz Europy i Mistrz Świata -Futbolowego FREESTYLINGU (2011, 2014 -SICK THREE).. Nasz gość swój kunszt demonstrował  już pod niemal każdą szerokością geograficzną świata, a w piątkowe południe zawita do naszej szkoły. Po przerwie obiadowej (ok. godz. 12.45) wszyscy uczniowie i uczennice :-) zainteresowani treningiem z Mistrzem pojadą autokarem na obiekty Victorii Sulejówek. Należy mieć na sobie ubiór sportowy i odpowiednie obuwie. Podczas zajęć na świeżym powietrzu będziemy mogli z bliska zachwycić się fenomenalnym freestylowym Show Mistrza Świata, a także sami również spróbować swoich sił i możliwości koordynacji ruchowej, nie tylko piłkarskiej.

Zgłoszenia chętnych do udziału w warsztatach do piatku 24.04 do godz. 10.30. w sekretariacie szkoły.

FILMY

 

więcej zdjęć...
 
<< Początek < Poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Następna > Ostatnie >>

Strona 6 z 22

 

ZAPRASZAMY DO MORACZA 2016/2017


Wyniki Moracza

AKTUALNOŚCI

ENGLISH CORNER

Homeschool in MORACZ -an interview with A. Abramowicz, the headmaster of the Z.i J. Moraczewscy Private Elementary and Junior Secondary School in Sulejówek.

radio

 

Jarmark Europejski

MORACZ POMAGA

Jeśli Twoje dziecko nie radzi sobie z nauką,
ma trudności adaptacyjne w swojej dotychczasowej szkole,
daj nam szansę pomóc mu odnaleźć radość z chodzenia do szkoły.
Sukcesem dziecka wcale nie musi być znakomita średnia ocen.
 
Ważniejsze jest, aby odnalazło swoją wartość
i zostało docenione za to, jakim jest.
Nie chodzi nam li tylko o wskaźniki i rankingi.
Nam zależy na kształtowaniu mądrych,
wrażliwych i dobrych ludzi,
którym chcemy dopomóc w osiąganiu
sukcesów na miarę ich możliwości.
Radość z przyswajania wiedzy sprawi zaś,
że dobre wyniki pojawią się we właściwym czasie.

Opinie Rodziców

 

3099

Gościmy

Naszą witrynę przegląda teraz 18 gości 

Logowanie